24. června 2019 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Coloradu napadlo v první letní den 60 centimetrů sněhu, na Floridě je 35 stupňů

Zasněžená silnice (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasněžená silnice (ilustrační snímek). | foto: ČTK

Denver (USA) Nečekaný sněhový příval překvapil v první letní den americký stát Colorado. V horském středisku Steamboat Springs napadlo od pátku téměř 60 centimetrů sněhu, informoval dnes zpravodajský server CNN. Sněhové srážky jsou hlášeny také z některých oblastí ve státě Montana.

Že je letní slunovrat? Skoro červenec? Zdá se, že matka příroda se o takové věci nestará, píše na svých stránkách zpravodajská stanice CNN o kuriózním sněžení ve státě Colorado, který se nachází v centrální části Spojených států.

Podle CNN začalo sněžit v pátek západně od Denveru v nadmořských výškách nad 2000 metrů. Nejvíce byla zasažena lyžařská oblast Steamboat. Meteorologové varovali, že zimní počasí může pokračovat až do neděle.

Meteorolog Gene Norman uvedl, že i v této oblasti je v létě sněžení nezvyklé. Ve středisku Steamboat Springs naposledy takhle pozdě sněžilo 17. června 1928, napsal server CNN. V průměru bývá posledním dnem se sněhovými srážkami 6. květen.

Naopak na Floridě vydaly úřady na víkend varování před vysokými teplotami. Ty zde přesahují 35 stupňů, píše CNN.

ČTK