Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Itálii policie zatýkala členy mafie díky tipu od bdělé babičky

Magazín

  8:55
Řím - Italská policie provedla zátah proti členům mafiánské organizace ‚Ndrangheta na základě tipu od babičky, která se kvůli drogám obávala o osud svého vnuka. Policisté díky tomu v Kalábrii pozatýkali 18 lidí zapojených do obchodu s narkotiky, který zajišťoval mafiánský klan Muto. Informovala o tom agentura AFP.

Ilustrační foto: Italská policie. foto: Shutterstock

V Itálii začal největší proces s mafií od minulého století, je obviněno na 330 lidí

„Babička oslovila četníky a požádala je, aby zachránili jejího vnuka od svodů světa drog,“ uvedl na středeční tiskové konferenci velitel četníků z kalábrijského města Cetraro Piero Sutera.

Mafiánští bossové v Itálii pobírali neprávem dávky. Porušili podmínku týkající se jejich života

Vyšetřovatelé zjistili, že členové klanu Muto se kromě obchodu s drogami zaměřili i na vydírání podnikatelů v turistickém sektoru. Prokurátor Nicola Gratteri novinářům řekl, že část z peněz získaných vydíráním pak mířila vězněným členům klanu a jejich rodinám.

Gratteri nyní figuruje jako hlavní žalobce v maxiprocesu proti členům mafie ‚Ndrangheta, který začal před kalábrijským soudem v lednu. Obžalováno je v něm 330 lidí, a jde tak o největší proces s italskou mafií od 80. let minulého století.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!