10. ledna 2010 21:44 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Itálii se narodila šesterčata, čtyři holčičky a dva kluci

Novorozenec - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novorozenec - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

ŘÍM V Itálii se dnes narodila šesterčata. Čtyři holčičky a dva chlapce přivedla na svět ve městě Beneveto nedaleko Neapole třicetiletá Italka. Podobný případ se v Itálii objevil naposledy v roce 1996.

Děti se narodily císařským řezem. Při porodu asistovaly tři desítky zdravotníků. Matka i její potomci jsou v pořádku. Chlapci dostali jména Paolo a Maurizio, holčičky se jmenují Francesca Pia, Angelica, Annachiara a Serena.

Šesterčata přišla na svět v 26. týdnu těhotenství a váží mezi 610 a 800 gramy. Dýchají s pomocí přístrojů. Rodička se do porodnice v Benevetu dostala z neapolské polikliniky. Tamní novorozenecké oddělení nemělo totiž na své intenzivní péči šest potřebných míst.

Šťastný otec šesterčat dnes poděkoval lékařům, že jeho ženě s porodem pomohli. "Teď požádáme o pomoc prarodiče: jsou to jejich první vnoučata, a hned je jich šest!" řekl šestinásobný čerstvý otec. Podle vedoucího lékaře Luigiho Orfea za mnohočetné těhotenství může léčba neplodnosti, kterou matka podstoupila. Příčinou prý není umělé oplodnění.

Italské zákony nedovolují, aby se při zákroku do dělohy ženy dostala více než tři oplodněná vajíčka.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz