28. června 2012 8:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Japonci mají další novinku. Brýle z automatu

Brýle - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brýle - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

TOKIO Japonsko coby říše automatů na prodej čehokoli nepřestává přicházet na trh s novotami. Tentokrát s automatem na prodej nedioptrických brýlí určených k ochraně očí při práci u počítače.

Všichni, kdo budou mít za pochodu pocit, že právě něco takového potřebují zrovna teď, od 2. července seženou brýle ve dvou automatech, které výrobce brýlí firma Jins umístila do dvou obchodních center u Tokia.

ČTĚTE TAKÉ:


Poskytnou ochranu nejen uživatelům počítačů, ale také mobilního telefonu, kalkulaček a všem, kdo pracují s přístroji s obrazovkou LDC. Firma Jins prostřednictvím automatického prodeje nabízí 30 modelů ochranných brýlí různých tvarů, barev a velikostí, určených dospělým nebo dětem.

Automatů přibude

Cena se pohybuje v přepočtu od 1000 do 1500 korun. Zákazník bude nakupovat prostřednictvím dotykové obrazovky a platit bankovní kartou. Jins chce postupně rozmístit tyto automaty všude tam, kde nemá "kamenné" prodejny.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Japonci mohou nakupovat ve třech milionech automatů téměř vše, nač si vzpomenou - nápoje, cigarety, noviny, banány, svačinu nebo vstupenky. Automat na brýle firmy Jins je ale premiérou ve svém oboru.

ČTK, Lidovky.cz