11. června 2016 13:23 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V pražské zoo proběhly křtiny. Slůně dostalo jméno Maxmilián

V pražské zoologické zahradě pokřtili 11. června slůně, které se narodilo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V pražské zoologické zahradě pokřtili 11. června slůně, které se narodilo... | foto: ČTK

PRAHA Pražská zoologická zahrada v sobotu pokřtila slůně, které se narodilo počátkem dubna. Malý sameček, který dostal jméno Maxmilián, se zapsal do historie zoo jako vůbec první slon, jenž v trojském areálu nejen přišel na svět, ale byl tam i počat. Jeho matkou je Janita, která do Prahy přicestovala ze Srí Lanky. I proto se křtin zúčastnil srílanský ministr zahraničí Mangala Samaraweera.

Mládě slona indického vážilo po porodu 104 kilogramů, podle chovatelů je aktivní a dobře prospívá. Janita ho zplodila jako svého prvního potomka. Otcem slůněte je Mekong, který ještě před jeho narozením odešel do zoo v holandském Emmenu. Návrhy na jméno pro malého slona zasílali lidé v rámci soutěže, v níž mohli vyhrát komentovanou prohlídku Údolí slonů nebo možnost vyrobit si vlastnoručně papír ze sloního trusu.

V pražské zoologické zahradě pokřtili 11. června slůně, které se narodilo...
V pražské zoologické zahradě pokřtili 11. června slůně, které se narodilo...

Vůbec první sloní mládě - samička Sita - se v Praze narodilo před třemi lety. Slonice Donna ovšem tehdy do pražské zoo přišla už ve vysokém stadiu březosti. Dalšího přírůstku by se chovatelé mohli dočkat už letos na podzim, kdy by měla rodit Janitina nevlastní sestra Tamara.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz