24. října 2015 10:06 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V ruské obci se převrhl kamion s 20 tisíci lahvemi vodky. Nehodu slaví už týden

Lahev vodky - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lahev vodky - ilustrační foto | foto: Shutterstock

MOSKVA Nebývalé štěstí postihlo zapadlou ruskou vesnici Maloje Perekopnoje, která leží na řece Volze tisíc kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Podle zprávy serveru Vesti se na státní silnici protínající obec převrhl kamion s nákladem 20 tisíc lahví vodky. Oslavy ve vsi trvají už týden.

Většina lahví prý havárii přežila, ale přivolaní dopravní policisté už v okolí nehody nenašli žádnou. Obyvatelé vesnice podle ruského serveru nejprve přispěchali na pomoc řidiči kamionu, ten ale z místa nehody utekl. Když ho nenašli, začali „zachraňovat“ náklad.

Podle starosty obce „místní aktivisté vodku evakuovali na bezpečné místo“, protože auto, jemuž praskla pneumatika, začalo po nehodě hořet. Zpráva o havárii se bleskem rozšířila do širokého okolí a do malé vesnice se začali sjíždět příbuzní a známí, napsal server Vesti.

Obec Maloje Perekopnoje má 600 obyvatel, kteří by „s nasazením života“ byli schopni zkonzumovat celý náklad přibližně do Vánoc, napsal ruský server. Nehodu a zmizení lahví vodky sice začala vyšetřovat policie, ale vyslaní kriminalisté se prý do své centrály v nedalekém Saratově navzdory urgencím zatím nevrátili.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!