Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V saském městečku otevřeli muzeum Terence Hilla. Místo herce přestřihl pásku německý dabér

Magazín

  6:00
Berlín - V saském městečku Lommatzsch nedaleko Míšně bylo v sobotu otevřeno muzeum Terence Hilla. Italský herec, který na konci března oslavil osmdesátku, tu strávil část dětství. Podle provozovatele muzea Michaela Maasse přišlo na slavnostní otevření kolem 600 návštěvníků.

Muzeum Terence Hilla. foto: Terence Hill museum

Terence Hill, který žije v USA a má i americké občanství, se sobotního otevření muzea osobně nezúčastnil, protože podle Maasse točí nový film. Přišel ale jeho německý dabér Thomas Danneberg, který také přestřihl pásku.

Terence Hill.
Terence Hill se svým parťákem Budem Spencerem.

Na 2000 metrech čtverečních venkovní plochy a 50 čtverečních metrech uvnitř jsou k vidění filmové plakáty, fotografie nebo klobouk herce, jehož občanské jméno je Mario Girotti a jehož matka byla z Lommatzsche.

Chlapec v saské obci žil v letech 1943 až 1947. Později ho proslavily zejména filmy, v nichž tvořil akční dvojici s Budem Spencerem (Trumfové eso, Pravá a levá ruka ďábla, Malý unavený Joe, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí). Spencer, rodným jménem Carlo Pedersoli, zemřel v roce 2016 ve věku 86 let.

Když Hill v roce 1995 po 48 letech znovu navštívil Lommatzsch, přišly se na něj podívat davy lidí. Na svém facebooku nedávno uvedl, že má z muzea velkou radost.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat