Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V soutěži jedlíků mezi lidmi a slony triumfovali tlustokožci

Magazín

  15:11
NEW YORK - Lidští soutěžící kuriózního klání jedlíků mohli mít hlad jako slon, ale na své protivníky nestačili. V soutěži o to, jestli v časovém limitu spořádají víc žemlí lidé nebo sloni, která se konala v pátek na brooklynském Coney Islandu, jednoznačně dominovali tlustokožci, píše agentura AP.

Slon v cirkusu foto: Shutterstock

Tři cirkusoví sloni Bunny, Susie a Minnie spořádali během šesti minut 505 žemlí, zatímco Eric "Badlands" Booker, Juliet Leeová a Tim "Gravy" Brown do sebe dokázali nacpat jen 143 žemlí.

Sloni po celou dobu soutěže vypadali mnohem uvolněnější, s klidem se ládovali žemlemi vyskládanými na stole a dopřáli si i malou pauzu od pečiva, kterou vyplnili pojedením čerstvého ovoce, jež se jim do celkového skóre nezapočítávalo.

Pro lidské jedlíky bylo páteční klání předehrou k dnešní tradiční soutěži v pojídání párků v rohlíku, které se koná každý rok 4. července.

Organizátoři soutěže sice označili výsledek za "porážku pro lidstvo", ale pravdou je, že soupeřící strany byly dost nevyvážené. Zatímco lidské družstvo vážilo dohromady asi 225 kilogramů, tři asijští sloni dají dohromady úctyhodných devět tun živé váhy.

Autoři: ,
Témata: houska, Coney Island