4. června 2014 6:32 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Záhřebu musejí zbourat rok starou silnici, stojí místo trávníku

Svěží zelená. Obyvatelé Nižného Novgordodu si dopomohli barvivy, prezident ale nakonec nepřijel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svěží zelená. Obyvatelé Nižného Novgordodu si dopomohli barvivy, prezident ale nakonec nepřijel | foto: Shutterstock

ZÁHŘEB Loni v dubnu nechalo vedení záhřebské radnice s velkou slávou otevřít nový úsek důležité dopravní tepny v širším centru města, ulici knížete Branimira. Blížily se totiž komunální volby, a tak nevadilo, že silnice vyrostla v rozporu s územním plánem, píše chorvatský server jutarnji.hr.

Po pouhém roce je ale jasné, že téměř nový asfalt bude muset na zhruba 250 metrech pryč - na jeho místě totiž má být zelený pruh, oddělující jízdní pásy rodící se městské třídy.

ČTĚTE TAKÉ:

Konečně je také objasněna záhada, proč jinak rovná silnice před zmíněným úsekem náhle zatáčí. Úřadům se totiž nepodařilo včas dohodnout s majiteli domů po trase, a protože každý metr nově otevřené silnice je před volbami dobrý, vyasfaltovali alespoň vedlejší pozemky.

Schválený územní plán úředníci vůbec nebrali v úvahu. Až když nedávno radnice konečně odkoupila potřebné parcely, vrátila se k původní trase. Velkou část už hotové silnice, která přišla na šest milionů kun (asi 22 milionů korun), ale kvůli tomu zase odstraní.

Lidovky.cz, ČTK