Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve Španělsku otevřeli posilovnu pro nudisty

Magazín

  9:11
BARCELONA - S originálním způsobem, jak se poprat s recesí a poklesem návštěvnosti, přišla posilovna ve španělském Baskicku. Jako vůbec první v zemi začala nabízet ve vyhrazených hodinách návštěvu pro nudisty.
V posilovně (ilustrační foto)

V posilovně (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Posilovnu Easy Gym ve městě Arrigorriaga k tomuto kroku dohnaly těžké ekonomické časy. "S příchodem krize jsme zaznamenali, že tělocvičnu využívá méně lidí," řekla zpravodajskému serveru BBC News majitelka Merche Lasecaová. "Sama nejsem nudistka, ale nemám s tím žádný problém. Naše iniciativa je ovšem hlavně o penězích." Posilovna podle ní udělala důkladný průzkum, než se rozhodla vydělat nějaké to euro na nudistech. Zjistila, že místní dva bazény už nabízejí velmi oblíbené vyhrazené návštěvní dny pro ty, kdo se nejraději koupou, jak je bůh stvořil. A každý rok se v nedaleké Sopelaně koná hromadný běh naháčů podél španělského pobřeží.

Být naturistou neznamená být praštěný

 "Vždycky máme zájem o nové aktivity," vysvětlil Maite Vicuna, prezident Baskického svazu naturistů, který se prvního nahého posilování zúčastnil. "Sportovat bez šatů je přirozené - a mnohem pohodlnější," dodal.

Skeptici nicméně míní, že například běhat jen tak beze všeho na pásu nemusí být úplně příjemné, a dodávají, že sportovní spodní prádlo má jistý smysl a účel. Ale majitelka posilovny popírá, že by její koncept měl nějaké vady. "Být naturistou neznamená být praštěný. Pokud to žena potřebuje, vždycky si může navléknout top!" prohlásila Lasecaová. "Ale taky je tu rotoped, zvedání činek - spousta věcí, které lidé mohou snadno dělat nazí." A aby se zabránilo uklouznutí na posilovacím zařízení, poskytuje posilovna naháčům hygienické ručníky.

Ne všichni kolegové v branži jsou ale novým nápadem nadšeni. "Každému, co jeho jest," řekl BBC Idoya Echevarria, majitel jiné - tradiční - posilovny ve městě Bilbao. "Ale já si myslím, že je to ta nejmíň hygienická věc na světě. Když posilujete, váš pot se vsakuje do šatů," dodal. "Ale kam kape, když jste nazí? Na stroje? Na podlahu? Nebo na člověka vedle vás?"

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat