Pátek 29. května 2020svátek má Maxmilián, Maxim 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ve Španělsku otevřeli posilovnu pro nudisty

V posilovně (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V posilovně (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BARCELONA S originálním způsobem, jak se poprat s recesí a poklesem návštěvnosti, přišla posilovna ve španělském Baskicku. Jako vůbec první v zemi začala nabízet ve vyhrazených hodinách návštěvu pro nudisty.

Posilovnu Easy Gym ve městě Arrigorriaga k tomuto kroku dohnaly těžké ekonomické časy. "S příchodem krize jsme zaznamenali, že tělocvičnu využívá méně lidí," řekla zpravodajskému serveru BBC News majitelka Merche Lasecaová. "Sama nejsem nudistka, ale nemám s tím žádný problém. Naše iniciativa je ovšem hlavně o penězích." Posilovna podle ní udělala důkladný průzkum, než se rozhodla vydělat nějaké to euro na nudistech. Zjistila, že místní dva bazény už nabízejí velmi oblíbené vyhrazené návštěvní dny pro ty, kdo se nejraději koupou, jak je bůh stvořil. A každý rok se v nedaleké Sopelaně koná hromadný běh naháčů podél španělského pobřeží.

Být naturistou neznamená být praštěný

 "Vždycky máme zájem o nové aktivity," vysvětlil Maite Vicuna, prezident Baskického svazu naturistů, který se prvního nahého posilování zúčastnil. "Sportovat bez šatů je přirozené - a mnohem pohodlnější," dodal.

Skeptici nicméně míní, že například běhat jen tak beze všeho na pásu nemusí být úplně příjemné, a dodávají, že sportovní spodní prádlo má jistý smysl a účel. Ale majitelka posilovny popírá, že by její koncept měl nějaké vady. "Být naturistou neznamená být praštěný. Pokud to žena potřebuje, vždycky si může navléknout top!" prohlásila Lasecaová. "Ale taky je tu rotoped, zvedání činek - spousta věcí, které lidé mohou snadno dělat nazí." A aby se zabránilo uklouznutí na posilovacím zařízení, poskytuje posilovna naháčům hygienické ručníky.

Ne všichni kolegové v branži jsou ale novým nápadem nadšeni. "Každému, co jeho jest," řekl BBC Idoya Echevarria, majitel jiné - tradiční - posilovny ve městě Bilbao. "Ale já si myslím, že je to ta nejmíň hygienická věc na světě. Když posilujete, váš pot se vsakuje do šatů," dodal. "Ale kam kape, když jste nazí? Na stroje? Na podlahu? Nebo na člověka vedle vás?"

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!