16. června 2012 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ve vietnamském autobusu byli hadi, vyvolali paniku

Zloděj se 'složil' do kufru a nechal se naložit do zavazadlového prostoru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zloděj se 'složil' do kufru a nechal se naložit do zavazadlového prostoru... | foto: Shutterstock

HANOJ Šest jedovatých hadů uniklo ze zavazadla jednomu cestujícímu v autobuse ve Vietnamu. Plazi vyvolali paniku a urychlené opuštění vozidla. Podle agentury AP ale nikdo nebyl uštknut.

Prudce jedovatí bungaři svůj pokus o útěk nepřežili - cestující je s pomocí místních vesničanů pobili poté, co autobus zastavil během jízdy v provincii Quang Nam. Ve vozidle cestovalo 14 lidí.

Podle policie umístila zavazadlo s nebezpečnými zvířaty v autobusu osoba, která ale nebyla mezi pasažéry. Dotyčný zaplatil řidiči za jejich převoz.

Zatím není jasné, jestli převoz plazů byl legální. Ve vietnamských restauracích se často připravují hadi jako pochoutka. Slouží také jako ingredience v některých tradičních likérech.

O jaký druh bungarů šlo, zpráva neupřesnila.

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.