Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Média

VIDEO: Ruští youtubeři vyrobili vlastní Teslu Cybertruck. Jezdí na benzin a dovnitř se leze kufrem

Hotová replika Tesly Cybertruck. foto: Youtube - Pushka Garazh

Oplechovaná Potěmkinova vesnice na kolech - tak by se dal nazvat nejnovější výtvor ruských youtuberů z kanálu Pushka Garazh. Těm se totiž podařilo sestavit vlastní verzi elektromobilu Tesla Cybertruck, kterou vytvořili ze starého ruského auta, nasprejovaných plechů a papírového kartonu. Youtubové video, zachycující průběh celé operace, nasbíralo na internetu přes 690 000 zhlédnutí.
  12:00

Tvůrci z ruského youtubového kanálu Pushka Garazh k výrobě použili jako základ staré ruské auto (model Lada Samara), které jeden z nich vlastní. Ve svém článku o tom informoval server Business Insider.

VIDEO: Muž si doma vyrobil vesmírnou loď ze Star Wars. Jako základ použil golfový vozík

Trojice youtuberů s vozem zajela do garáže a odstranila z něho střechu, dveře a kufr. Kostru auta poté pokryli plechem, nasprejovaným kovovou barvou.

Předek a střechu auta následně opatřili tvrzeným sklem a do prostoru okolo pneumatik přidělali papírový karton obarvený načerno. Celá transformace vozidla stála tvůrce okolo 80 000 rublů (necelých 30 000 korun).

Tři muži stojící za ruským youtubovým kanálem Pushka Garazh.
Youtubeři postavili Teslu Cybertruck ze starého ruského auta (model Lada...

Plně pojízdný výsledek na první pohled opravdu připomíná Teslu Cybertruck. Když ale auto porovnáte s originálem, snadno naleznete několik rozdílů. Vůz je například o necelé dva metry kratší než originál. Pravá Tesla Cybertruck je dlouhá téměř šest metrů, kdežto její replika jen čtyři metry.

Vůz navíc nemá žádné dveře, pasažéři musí dovnitř lézt kufrem zezadu. Odlišnosti lze nalézt i v oblasti motoru. Zatímco Tesla Cybertruck je poháněná čistě elektřinou, její ruská kopie jede na benzín. 

Dalším rozdílem je cena vozu. Koupě Tesly Cybertruck může člověka přijít až na 76 900 dolarů (asi 1 760 000 korun). Ruští youtubeři svou verzi prodávají za mnohem nižší cenu, momentálně stojí 666 666 rublů (zhruba 245 000 korun).

Na celé 43minutové video se můžete podívat zde: