Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vyhrajte v soutěži novou tvář, láká turistky thajský úřad

Plastická chirurgie - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plastická chirurgie - ilustrační | foto: Shutterstock

BANGKOK Slečny, dámy a paní, chtěly byste mít jinou tvář, ale nemůžete si dovolit zákrok plastického chirurga? Pak by vám mohla pomoci soutěž, kterou spustil thajský turistický úřad. Jmenuje se Extreme Makeover a třem šťastným ženám nabízí možnost vyhrát operaci obličeje spolu s finanční odměnou 5000 dolarů (asi 100 000 Kč) a luxusní dovolenou.

Jak napsal zpravodajský server CNN, k přihlášení je třeba zaslat fotografie obličeje z různých úhlů, zdravotní zprávu a písemné vysvětlení, proč tak moc toužíte po proměně. Porota tvořená zdravotními odborníky a chirurgy pak vybere tři vítězky - a finalistky budou vyhlášeny 7. května.

ČTĚTE TAKÉ:

Má to pochopitelně i své háčky. Uchazečky budou muset předhodit v plen prostřednictvím on-line zveřejněných videí a fotografií všechny své vady a chyby. Tyto materiály se budou nahrávat na internetové stránky soutěže Extreme Makeover v době, kdy budou v Thajsku na operaci.

A podrobit se budou muset i hlasování veřejnosti, která nakonec rozhodne, která z dívek či žen získá první cenu s finanční hotovostí 5000 dolarů a luxusním cestovním balíčkem. Ale ani další dvě účastnice nevyjdou zkrátka.

Podle pravidel se do soutěže mohou přihlásit dívky a ženy, které nejsou thajské národnosti, je jim od 25 do 45 let a mohou si dovolit zůstat měsíc v Thajsku. Podle oficiálního soutěžního videa se mají do soutěže hlásit ty, které se chtějí stát "opravdovou krasavicí" díky "příležitosti, která změní život" a která plní sny. Jediné, co je potřeba - "kliknout a být navždy mladá".

Cíl? Propagace zdravotní turistky v Thajsku

Finalistky soutěže dávají pořadatelům právo použít jejich jména, fotografie, video i audio nahrávky pořízené před i po operaci, a to ke zveřejnění, propagaci i reklamě.

Thajské zdravotní organizace

Thajsko má 30 zdravotních organizací s prestižní mezinárodní akreditací systému kvality Joint Commission International (JCI), která je považována za hlavního garanta při posuzování kvality a bezpečnosti zdravotních zákroků ve světě.

Cílem soutěže je propagovat zdravotní turistiku v Thajsku, i když země je už teď považována za hlavního tahouna v této oblasti.

"Malajsie, Thajsko a Jižní Korea jsou příklady, kde se vládní podpora rok od roku ukazuje jako velmi úspěšná při zvyšování podnikání v tomto oboru," uvedl v nové zprávě oborový časopis International Medical Tourism Journal.

V roce 2013 přijelo do Thajska odhadem asi 920 000 až 1,2 milionu takzvaných zdravotních turistů. To představuje celosvětově asi deset procent všech pacientů, kteří cestují do zahraničí kvůli zdravotnímu zákroku.

Letos ale kvůli politickým a sociálním nepokojům klesl příliv pacientů - stejně jako ostatních turistů - asi o 40 procent.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!