Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Vyhrál druhý největší jackpot v americké historii. Přihlásil se o něj až po půl roce

Magazín

  16:40
Washington - Šťastlivec, který loni v říjnu ve Spojených státech vyhrál 1,5 miliardy dolarů (40 miliard korun), se o sumu nyní přihlásil. Na svém webu to oznámila loterie Mega Millions, která uvedla, že výherce si přeje zůstat v anonymitě.

Cedule zobrazující možnou výhru v loterii. foto: Reuters

Jackpot, který padl loni 23. října, byl druhý nejvyšší v americké historii, získal ho ovšem jediný výherce. Zatím nejvyšší výhra v loterii z ledna 2016 činí podle amerických médií 1,586 miliardy dolarů, v sázkové hře Powerball si ji ale rozdělili tři výherci.

„Konečně se o výhru někdo přihlásil. Je to dobré pro něj a dobré pro mě,“ řekl televizi ABC News majitel obchodu v Jižní Karolíně, kde byl tiket zakoupen. Od Mega Millions provozovatel obchodu dostane 50 tisíc dolarů (1,1 milionu korun).

Anonymní výherce, který měl čas přihlásit se do 19. dubna, odmítl pravidelnou rentu a rozhodl se pro jednorázové vyplacení sumy. V takovém případě dostane necelých 878 milionů dolarů, poznamenala loterie (20 miliard korun).

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...