22. června 2017 14:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vyjadřuje klobouk sympatie královny k EU? Sociální sítě strhla lavina spekulací

Britská královna Alžběta a vlajka Evropské unie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská královna Alžběta a vlajka Evropské unie. | foto: Twitter: @GaiLuronNicky

LONDÝN Debatu o názoru britské královny na brexit rozpoutal klobouk, který Alžběta II. zvolila ve středečním projevu k parlamentu. Nápadně připomínal motivy vlajky Evropské unie.

Britská královna Alžběta II. zvolila ve středu méně formální dresscode oproti podobným příležitostem v minulosti.

Pompézní korunu vyměnila za modrý klobouk nápadně připomínající motivy Evropské unie, modrou vlajku s dvanácti hvězdami v kruhu. Protože v projevu hovořila také o brexitu, rozvířila volbou oblečení spekulace na sociálních sítích.

Alžběta II. při projevu k parlamentu.
Vlajka Eu před věží Big Ben v Londýně

Vyjadřuje královna klouboukem sympatie Evropské unii? Těžko říct, jelikož postoj panovnice k brexitu není známý. Ale například lídr liberálů v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt na Twitteru královnino vystoupení glosoval tak, že se na ostrovech stále nacházejí lidé, kteří se nechávají inspirovat Evropskou únií.

21.června 2017 v 15:50, příspěvek archivován: 22.června 2017 v 11:06

Clearly the EU still inspires some in the UK #QueensSpeech https://t.co/vqTWnxKk1V

Spojené království v loňském referendu odhlasovalo opuštění EU. Britové tak učinili bezprecedentní a společnost polarizující krok. Tento týden začala jednání mezi britskými představiteli a jejich protějšky zastupujícími EU.

msz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?