Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Výroky roku 2009: opálený Obama i homosexuální slon

Magazín

  11:32
"Mám vás pozdravovat od muže, který se jmenuje, který se jmenuje...počkejte, je to někdo opálený: Barack Obama!...Nebudete tomu věřit, ale opalovat se na pláž šli ve dvou, protože i jeho žena je opálená!" I toto zaznělo letos z úst italského premiéra Silvia Berlusconiho. Přečtěte si další zajímavé výroky roku 2009 z domova i ze zahraničí.

Americký prezident Obama, italský Berlusconi a ruský Medvedev na londýnském summitu G20. foto: AFP

"AIDS nelze přemoci rozdáváním kondomů - jenom to problém zvětšuje." (papež Benedikt XVI. při návštěvě Kamerunu)

ČTĚTE: Papež čelí kritice kvůli kondomům

"Zápach síry je pryč. Je cítit naděje." (venezuelský prezident Hugo Chávez vyjádřil své pocity z amerického prezidenta Baracka Obamy. Jeho předchůdce George Bushe měl za šílence a ďábla)

"Neznám ani příjmení asistentky, se kterou jsem látku konzultovala. Vím jen, že to byla Simona." (chomutovská primátorka Ivana Řápková čelí pochybnostem o svém studiu na plzeňských právech)

ČTĚTE: Rektor vyzval Řápkovou, ať dodá doklady ke studiu. Hrozí jí odebráním titulu

"Nezaplatili jsme 37 milionů zlotých za největší výběh pro slony v Evropě, abychom tu měli homosexuálního slona." (poznaňského radního zvoleného za konzervativní stranu PiS - Právo a spravedlnost pobouřila skutečnost, že se Nino nezajímá o slonice)

"Pravý islám nepřipouští ani volby, ani demokracii." (Maulána Súfí Muhammad, paštunský fundamentalista z údolí Svátu)

Rozloučení s Michaelem Jacksonem.

"Tatínek byl nejlepším rodičem, kterého si je možné představit. Chtěla jsem jenom říct, jak moc ho miluji." (jedenáctiletá dcera Michaela Jacksona Paris při veřejném rozloučení s králem popu)

ČTĚTE: Velkolepé loučení s Jacksonem, zpěvákova dcera dojala fanoušky

"Za přístup k tréninkům i utkání hráče nemohu kritizovat, to bylo v pořádku. Problém byl ale vidět na první pohled ve chvíli, kdy jsme převzali míč." (trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek po posledních katastrofálních výkonech hráčů)

"Je třeba to brát jako víkend v kempu." (Berlusconi "utěšoval" obyvatele italské Aquily postižené ničivým zemětřesením)

"Fakta jsem si vymyslel, ale místa a scény jsem popsal tak přesně, jak to bylo jen možné." (francouzský exprezident Valéry Giscard d'Estaing ke svému románu o fiktivním poměru s britskou princeznou Dianou; za román získal cenu za "nejlepší výbuch testosteronu roku")

Šéf ČSSD Jiří Paroubek čelí smršti vajíček.

"Zaznamenali jsme zvýšený zájem o vejce." (mluvčí hypermarketu Tesco po mítinku ČSSD, na němž šel produkt na dračku)

ČTĚTE: Desítky tisíc lidí na Facebooku vyzývají: Vejce pro Paroubka v každém městě!

"To nevím, fakt. Mně ta auta připadají všechna stejná." (generální ředitel Českých drah Petr Žaluda na dotaz, zda ví, že jeho služební vůz za čtyři miliony korun je dražší, než prezidentova limuzína)

"Je tady hodně mladých, který to taky mohou vyhrát pošesté, ale nesmí házet starého Váňu do žita." (šestapadesátiletý žokej Josef Váňa poté, co pošesté triumfoval ve slavné Velké pardubické)

ČTĚTE: Velkou pardubickou senzačně vyhrál legendární Váňa

"Můj manžel není ministrem zahraničí, tím jsem já! ..." (až nediplomatické podráždění dala při besedě s konžskými studenty najevo šéfka diplomacie USA Hillary Clintonová. Jeden z nich se totiž zeptal, co si o problému myslí stále populární exprezident)

"Někteří lidé si ve sprše zpívají, půl hodiny ve sprše. Žádná sranda, tři minuty jsou víc než dost. Počítal jsem to, tři minuty a už nesmrdím." (Chávez k návrhu úsporných opatření ve Venezuele)

"Vůbec jim to nevadí, stejně to nejsou žádní inteligenti." (František Šlehofer, majitel firmy, jejíž dělníci - převážně romští ze Slovenska - pracovali ve žlutých tričkách s nápisem "Měl jsem se líp učit!", a stali se tak chodící reklamou na vzdělání)

ČTĚTE: Měl jsem se líp učit, nosili na tričkách romští dělníci. Teď se cítí zneužiti

Zachary Boyd (první zleva) se brání útoku Talibů v trenýrkách, pantoflích a tričku.

"Každý voják, který jde do bitvy proti bojovníkům Talibanu v růžových boxerkách (s nápisem I love NY) a pantoflích, má zvláštní druh odvahy." (americký ministr obrany Robert Gates pochválil 19letého Zacharyho Boyda, svého podřízeného v Afghánistánu)

"Já se zajímám o sport a nechybí mi smysl pro humor." (předseda ČSSD Jiří Paroubek v knize rozhovorů)

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!