Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ZAHRAJTE SI: Turci fackují Sarkozyho

Magazín

  7:00
BERLÍN - Turci, kteří jsou uražení na Francii kvůli schválení zákona o trestnosti popírání genocidy, nyní mají možnost se aspoň virtuálně pomstít prezidentovi Nicolasi Sarkozymu. V internetové hře mu mohou beztrestně vrazit facku, napsal na svém webu německý týdeník Stern.

Uražení Turci mohou za zákon o genocidě dát Sarkozymu facku foto: Reprofoto

Francouzský Senát v pondělí schválil zákon, který zavádí tresty za popírání genocidy. Týká se to i vyvražďování Arménů Turky v době první světové války, což Ankara neuznává. To, že normu přijali francouzští poslanci a pak i senátoři, vyvolalo v Turecku bouři.

To, co by mnozí Turci, kteří za původce zákona považují francouzského prezidenta Sarkozyho, rádi udělali ve skutečnosti, mohou udělat aspoň na internetu. "Vlep facku Sarkozymu" se jmenuje hra, která patří v současnosti na portálu www.sunoyun.com k nejoblíbenějším.

ČTĚTE TAKÉ:

Ten, kdo dá šéfovi Elysejského paláce největší ránu, je "odměněn" pohledem na Sarkozyho s monoklem a krvácejícím nosem. Hra existuje v sedmi jazykových verzích, francouzština mezi nimi není.

Provozovatelé Sunoyon.com tvrdí, že na Facebooku si toto kruté trestání Sarkozyho oblíbily desítky tisíc lidí.

Zahrajte si

Hru Sarkozy Tokatla si můžete zahrát on-line.

Turecko sice uznává, že při vojenských operacích pod Kavkazem v letech 1915 až 1917 zahynulo mnoho Arménů, tvrdí ale, že šlo o půl milionu obětí a výsledek chaosu vyvolaného boji. Odmítá připustit, že šlo o genocidu a že zahynulo půldruhého milionu Arménů.

Podle zákona, který musí ještě podepsat Sarkozy, bude ve Francii za popírání genocidy hrozit rok vězení a pokuta 45 000 eur (přes 1,1 milionu korun).

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat