Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

ZAHRAJTE SI: Turci fackují Sarkozyho

Uražení Turci mohou za zákon o genocidě dát Sarkozymu facku  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uražení Turci mohou za zákon o genocidě dát Sarkozymu facku | foto: Reprofoto

BERLÍN Turci, kteří jsou uražení na Francii kvůli schválení zákona o trestnosti popírání genocidy, nyní mají možnost se aspoň virtuálně pomstít prezidentovi Nicolasi Sarkozymu. V internetové hře mu mohou beztrestně vrazit facku, napsal na svém webu německý týdeník Stern.

Francouzský Senát v pondělí schválil zákon, který zavádí tresty za popírání genocidy. Týká se to i vyvražďování Arménů Turky v době první světové války, což Ankara neuznává. To, že normu přijali francouzští poslanci a pak i senátoři, vyvolalo v Turecku bouři.

To, co by mnozí Turci, kteří za původce zákona považují francouzského prezidenta Sarkozyho, rádi udělali ve skutečnosti, mohou udělat aspoň na internetu. "Vlep facku Sarkozymu" se jmenuje hra, která patří v současnosti na portálu www.sunoyun.com k nejoblíbenějším.

ČTĚTE TAKÉ:

Ten, kdo dá šéfovi Elysejského paláce největší ránu, je "odměněn" pohledem na Sarkozyho s monoklem a krvácejícím nosem. Hra existuje v sedmi jazykových verzích, francouzština mezi nimi není.

Provozovatelé Sunoyon.com tvrdí, že na Facebooku si toto kruté trestání Sarkozyho oblíbily desítky tisíc lidí.

Zahrajte si

Hru Sarkozy Tokatla si můžete zahrát on-line.

Turecko sice uznává, že při vojenských operacích pod Kavkazem v letech 1915 až 1917 zahynulo mnoho Arménů, tvrdí ale, že šlo o půl milionu obětí a výsledek chaosu vyvolaného boji. Odmítá připustit, že šlo o genocidu a že zahynulo půldruhého milionu Arménů.

Podle zákona, který musí ještě podepsat Sarkozy, bude ve Francii za popírání genocidy hrozit rok vězení a pokuta 45 000 eur (přes 1,1 milionu korun).

,
Premium

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...