Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majitelka kavárny v Římě vydala zákaz mluvit o koronaviru. Jeho dodržování striktně vyžaduje

Covid 19

  5:00
Řím - Nad pultem římské kavárny Feeling visí stručný a jasný nápis „zákaz mluvit o koronaviru“ a majitelka podniku dodržování nového pravidla od zákazníků striktně vyžaduje.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

U kávy se mají návštěvníci vyhnout všem tématům, která souvisejí s pandemií, a věnovat se raději hovorům o počasí nebo bulvárním novinkám, aby si alespoň na chvilku od všudypřítomného koronaviru oddechli oni i personál, napsala agentura ANSA.

Gastronomie každý den uzavření ztrácí na tržbách 414 milionů korun, nejvíce ztrácejí bary

„Musíme se před virem chránit, ale je nutné se znovu vrátit k normálnímu životu. Proto zákazníky žádáme, aby na tu epidemii tolik nemysleli,“ popisuje důvody netradičního opatření Cristina Mattioliová, majitelka kavárny v římské čtvrti Ponte Galeria. „Přinejmenším tehdy, když si člověk zaskočí na kávu, by měl na pár minut zapomenout na všechny starosti,“ dodává.

Reakce zákazníků jsou veskrze pozitivní a zákaz řečí o epidemiologických křivkách, vládních opatřeních a statistikách nakažených prý všichni bez reptání dodržují. S humorem berou i návody na jiná konverzační témata, které vidí na stěnách: doporučuje se mluvit o počasí, celebritách, sportovních výsledcích, zprávách ze světa či o historii.

„Nejde o to, že bychom popírali vážnost situace, jen chceme mít místo, kde si lze na chvíli vydechnout,“ tvrdí majitelka.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat