Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zamykání v pokoji a ‚žranice‘ v McDonaldu. O čem všem se ještě píše v nové knize o Trumpovi?

Magazín

  13:16
PRAHA - Nová kniha amerického novináře Michaela Wolffa dokumentuje první rok Donalda Trumpa na postu prezidenta USA. Proč se hlava Spojených států stravuje jen v McDonaldu? Kdo má první místo v jeho životě? A čeho se prezident bojí?

Prezident Trump během proslovu o Národní bezpečnostní strategii. foto: ČTK

V českém překladu zní název díla Oheň a hněv: Uvnitř Trumpova Bílého domu. Stránky skýtají nejrůznější špatné zprávy, „jobovky“, díky kterým se prezidentská rodina stává spíše cílem posměchu než uznání. „Kniha bude v prodejnách dostupná až příští týden, ale nějaké výňatky jsme dostali už ve středu,“ píše server CNN. O výrocích v knize se zmiňuje také Reuters.

Autor Michael Wolff tvrdí, že informace získal na základě nejméně dvou set rozhovorů, včetně samotného Donalda Trumpa.

Důležitou roli v knize hraje právě bývalý hlavní stratég současného prezidenta Steve Bannon. Ten mimo jiné ostře kritizuje Trumpovy poradce kvůli schůzce se skupinou Rusů v New Yorku v červnu 2016.

Jaké informace kniha mimo jiné obsahuje?

  • Podle knihy se Donald Trump stravuje jen v McDonaldu jelikož se bojí, že ho chce někdo otrávit. Do fastfoodu chodí ze všeho nejraději neohlášeně. 
  • Ve světě Trumpa je na prvním místě on sám, poté dlouho nic, a až následně ostatní. „Bannon?“ vyjel prý jednou Trump po svém zeti Jaredu Kushnerovi. „To nebyl Bannonův nápad, byl můj. Bude to tak, jak chci já, ne jak říká Bannon.“
  • Stejně jako Bannon je pro prezidenta otravný i samotný Bílý dům, dokonce se v něm i trochu bojí. Během prvních dnů si Trump objedal velký hamburger a ve svém pokoji se zamkl. 
  • Podle Bannona je Trumpova dcera Ivanka „úplně blbá“. I přesto prý však doufá, že se jednou stane prezidentkou.  Podle někdejšího Trumpova stratéga uzavřela se svým manželem Jaredem Kutcherem dohodu - ona bude ta, která bude na post prezidenta kandidovat. 
  • Do prezidentské kampaně nechtěl Donald Trump investovat své peníze. To Bannon považoval za stěžejní chybu. „Kandidát, který sám sebe nazýval miliardářem, nechtěl z vlastní kapsy utratit ani cent,“ stěžoval si Bannon.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že kniha je plná falešných a zavádějících informací. Podle ČTK Donald Trump pohrozil Stephenu Bannonovi žalobou, pokud bude dále publikovat informace o něm či o jeho rodině. Trumpovi právníci tak zareagovali na chystanou knihu Wolffa. Zaslali podle médií Bannonovi dopis po středečním zveřejnění úryvků z knihy, v níž někdejší hlavní stratég Bílého domu tvrdě kritizuje počínání Trumpových příbuzných a poradců v kauze údajného ruského ovlivňování předloňských prezidentských voleb.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat