Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Italský pár chtěl potvrdit, že je Země plochá. Vyplul k africkým břehům a skončil v karanténě

Plochá Země. foto: CLAUS LUNAU/SCIENCE PHOTO LIBRARY

Sicílie - Teorií o Zemi existuje spousta - Země je kulatá, Země je plochá, Zemi nesou na zádech čtyři sloni, kteří stojí na krunýři obří želvy, jež pluje vesmírem… Poslední dobou ovšem teorie ploché Země získává na popularitě. Mezi příznivce této ideje patří i italský pár, který se pokusil doplout na „kraj světa“ - cestou se ale ztratil a skončil v karanténě. Napsal to server italských novin La Repubblica.
  12:22

Lampedusa je ostrov ve Středozemním moři, přes který často cestují migranti, kteří se snaží dostat se z Afriky do Evropy. Málokdo z nich ale tuší, že cestují přes domnělý okraj světa, minimálně podle italského páru, který se podle italského serveru rozhodl právě tento bod najít.

Tento pár, původem z Benátek, nejprve prodal auto na Sicílii a za utržené peníze si koupil loď, se kterou chtěl na Lampedusu doplout. Jaké ovšem bylo jejich překvapení, když místo do své vysněné destinace dopluli akorát na Usticu, ostrov, který je jen kousek severozápadně od místa, odkud vyrazili.

Místo na kraj světa ovšem narazili na pobřežní stráž. Salvatore Zichichi, doktor pod Námořním úřadem ministerstva zdravotnictví, který páru pomohl, uvedl, že použili kompas. 

„Vtipné je, že kompas funguje na bázi pozemského magnetismu - což je princip, který by jako příznivci teorie ploché Země měli odmítat,” řekl Zichichi pro La Stampa.

Na benátský pár byla uvržena karanténa a, po dvou neúspěšných útěcích, se pár rozhodl, že si karanténu ‘odsedí’ v kontinentální Itálii. 

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Mohlo by vás zajímat