Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žena odkázala čivavě tři miliony dolarů, syn zdědil jen milion

Magazín

  13:15
MIAMI - Tři miliony dolarů, v přepočtu asi 62,5 milionu korun, zdědila jako penzi po své majitelce malá čivava, zatímco jediný syn americké milionářky dostal pouhý jeden milion. Nespokojený potomek tvrdí, že jde o manipulaci, uvedla agentura AFP.

Čivava, nejmenší psí plemeno na světě, má pradávné předky mezi vlky na Středním východě foto: Shutterstock

Gail Posnerová odkázala svůj penzijní fond malé fence a 27 milionů dolarů věnovala personálu svého domu na Miami Beach na Floridě, aby se až do smrti staral o jejího mazlíčka. Na bezpečnost miniaturního zvířete mají navíc dohlížet dva tělesní strážci.

Jediný syn sedmašedesátileté milionářky si teď zoufá nad pouhým jedním milionem.

Jak je v USA obvyklé, skončil případ u soudu. Ten by měl rozhodnout, zda žena, která až do konce svého života hodně investovala do estetické chirurgie, nebyla zmanipulovaná, když rozhodovala o rozdělení dědictví.

"Nikdy by to neudělala, kdyby nebyla zmanipulovaná," řekl její syn Bret Carr listu Miami Herald. "To její personál s ní jednal tak, že vyhrotil její paranoiu a její ztřeštěné nápady," dodal.

Podle Carra měla jeho matka psychické problémy, které byly důsledkem špatného zacházení ze strany jejího bývalého manžela, dnes již zesnulého multimilionáře Victora Posnera.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat