Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žena odkázala čivavě tři miliony dolarů, syn zdědil jen milion

Magazín

  13:15
MIAMI - Tři miliony dolarů, v přepočtu asi 62,5 milionu korun, zdědila jako penzi po své majitelce malá čivava, zatímco jediný syn americké milionářky dostal pouhý jeden milion. Nespokojený potomek tvrdí, že jde o manipulaci, uvedla agentura AFP.

Čivava, nejmenší psí plemeno na světě, má pradávné předky mezi vlky na Středním východě foto: Shutterstock

Gail Posnerová odkázala svůj penzijní fond malé fence a 27 milionů dolarů věnovala personálu svého domu na Miami Beach na Floridě, aby se až do smrti staral o jejího mazlíčka. Na bezpečnost miniaturního zvířete mají navíc dohlížet dva tělesní strážci.

Jediný syn sedmašedesátileté milionářky si teď zoufá nad pouhým jedním milionem.

Jak je v USA obvyklé, skončil případ u soudu. Ten by měl rozhodnout, zda žena, která až do konce svého života hodně investovala do estetické chirurgie, nebyla zmanipulovaná, když rozhodovala o rozdělení dědictví.

"Nikdy by to neudělala, kdyby nebyla zmanipulovaná," řekl její syn Bret Carr listu Miami Herald. "To její personál s ní jednal tak, že vyhrotil její paranoiu a její ztřeštěné nápady," dodal.

Podle Carra měla jeho matka psychické problémy, které byly důsledkem špatného zacházení ze strany jejího bývalého manžela, dnes již zesnulého multimilionáře Victora Posnera.

Autoři: ,

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat