19. července 2010 16:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ženy prý dosahují vrcholu krásy v 31 letech

31letá Alesha Dixonová je na vrcholu své krásy, alespoň podle tvrzení britských vědců. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 31letá Alesha Dixonová je na vrcholu své krásy, alespoň podle tvrzení britských vědců. | foto: Reprofoto

LONDÝN Britští vědci vydali studii, která potěší všechny ženy mladší 31 let a zřejmě naštve ty, co tento věk už překročily. Ženy dosahují vrcholu své krásy v jednatřiceti letech. Krása spočívá jak v osobnosti, tak i ve vzhledu.

Ženy ve věku kolem třiceti let jsou považovány za mnohem atraktivnější než mladistvě vypadající osmnáctileté či devatenáctileté dívky, uvádějí autoři studie, kteří zpovídali kolem dvou tisíc mužů a žen. Jako atraktivní uváděli dotázaní věk jednatřiceti let mnohem častěji než jakýkoli jiný.

31letá Jitka KocurováJitka Kocurová

K celebritám, které právě nyní dosáhly onoho nejlepšího věku jednatřiceti let, patří například televizní moderátorka Christine Bleakleyová a porotkyně taneční soutěže Strictly Come Dancing (obdoba české StarDance... když hvězdy tančí) Alesha Dixonová a Danielle Linekerová.

Průměrná britská žena bývá podle studie do třiceti let vdaná a má děti.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz