Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zlín chce podpořit organizátory kulturních akcí, proplatí jim náklady

Prvomájové oslavy na náměstí Míru ve Zlíně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prvomájové oslavy na náměstí Míru ve Zlíně. | foto: MAFRA

ZLÍN Město Zlín chce podpořit organizátory kulturních akcí a umělce, na které dopadla opatření související s epidemií nového koronaviru. Projekty, které se neuskutečnily v plánovaném rozsahu, nicméně s prokazatelnými náklady, pracovníci města na základě žádosti příjemce individuálně posoudí a následně mu vyplazí dotaci do výše uznatelných nákladů, sdělil v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Pokud organizátoři kvůli vyhlášení nouzového stavu nemohli plánované akce uskutečnit a musejí je přesunout, o peníze nepřijdou. „K projektům, u kterých je již nyní znám náhradní termín konání akce, budou na základě oznámení změny termínu konání příjemcem uzavřeny dodatky ke stávajícím veřejnoprávním smlouvám. Rozhodnutí o udělené dotaci zůstane platné i ve druhém pololetí roku 2020,“ uvedla vedoucí odboru kultury a památkové péče magistrátu Eva Ryndová.

Nyní město přijímá žádosti o přidělení dotace na projekty konané ve druhé polovině roku. „Město také zvažuje vyhlásit v druhé polovině roku 2020 mimořádnou výzvu na podporu celoroční činnosti subjektů kulturní scény,“ uvedl mluvčí.

Na projekty v prvním pololetí letošního roku město vyčlenilo tři miliony korun, schváleno bylo přidělení dotací za 2,3 milionu korun, které se vyplácejí vždy po vyúčtování. Na podporu úhrady nájemného prostor k pravidelné kulturní činnosti město letos vyčlenilo milion korun. Na podporu akcí ve druhém pololetí má připraveno 2,3 milionu korun.

Město také zřídí prostor pro prezentaci umělců na webu projektu Živý Zlín. „Společná platforma by měla nabídnout on-line streamy živých hudebních a vizuálních vystoupení, rozhovorů i komentovaných prohlídek a dalších zajímavostí zdejšího kulturního světa,“ uvedl mluvčí. Předpokládá se využití volných prostor objektů v majetku města a zapojení zlínských filmových tvůrců.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.