Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlín chce podpořit organizátory kulturních akcí, proplatí jim náklady

Magazín

  6:20
ZLÍN - Město Zlín chce podpořit organizátory kulturních akcí a umělce, na které dopadla opatření související s epidemií nového koronaviru. Projekty, které se neuskutečnily v plánovaném rozsahu, nicméně s prokazatelnými náklady, pracovníci města na základě žádosti příjemce individuálně posoudí a následně mu vyplazí dotaci do výše uznatelných nákladů, sdělil v tiskové zprávě mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Prvomájové oslavy na náměstí Míru ve Zlíně. foto: MAFRA

Pokud organizátoři kvůli vyhlášení nouzového stavu nemohli plánované akce uskutečnit a musejí je přesunout, o peníze nepřijdou. „K projektům, u kterých je již nyní znám náhradní termín konání akce, budou na základě oznámení změny termínu konání příjemcem uzavřeny dodatky ke stávajícím veřejnoprávním smlouvám. Rozhodnutí o udělené dotaci zůstane platné i ve druhém pololetí roku 2020,“ uvedla vedoucí odboru kultury a památkové péče magistrátu Eva Ryndová.

Ministr kultury chce vládu požádat o 1,5 miliardy korun. Kulturní instituce hlásí desetimilionové ztráty

Nyní město přijímá žádosti o přidělení dotace na projekty konané ve druhé polovině roku. „Město také zvažuje vyhlásit v druhé polovině roku 2020 mimořádnou výzvu na podporu celoroční činnosti subjektů kulturní scény,“ uvedl mluvčí.

Na projekty v prvním pololetí letošního roku město vyčlenilo tři miliony korun, schváleno bylo přidělení dotací za 2,3 milionu korun, které se vyplácejí vždy po vyúčtování. Na podporu úhrady nájemného prostor k pravidelné kulturní činnosti město letos vyčlenilo milion korun. Na podporu akcí ve druhém pololetí má připraveno 2,3 milionu korun.

Město také zřídí prostor pro prezentaci umělců na webu projektu Živý Zlín. „Společná platforma by měla nabídnout on-line streamy živých hudebních a vizuálních vystoupení, rozhovorů i komentovaných prohlídek a dalších zajímavostí zdejšího kulturního světa,“ uvedl mluvčí. Předpokládá se využití volných prostor objektů v majetku města a zapojení zlínských filmových tvůrců.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!