Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hygienici uložili na táborech desítky pokut, žádný ale nezavřeli

Zdraví

  7:00
PRAHA - Do poloviny srpna nemuseli hygienici zavřít žádný dětský tábor, uložili ale desítky pokut celkem za 44.600 korun. Nejčastější prohřešky se týkaly stravování dětí, ve srovnání s počtem táborů a kontrol jsou ale nedostatky spíš ojedinělé. Výsledky kontrol zveřejnilo na svém webu ministerstvo zdravotnictví.
Tábor (ilustrační foto).

Tábor (ilustrační foto). foto: Lidové noviny

Do půlky srpna evidovaly krajské hygienické stanice 2881 táborů, kterých se účastnilo téměř 175.000 malých rekreantů. Na tábořištích bylo provedeno 1134 kontrol.

Hygienici zjistili 104 nedostatků ve stravování dětí, 55 ve zdravotnické dokumentaci, 50 v ubytování dětí, 36 v podmínkách pro osobní hygienu, 24 nedostatků v nesplnění ohlašovací povinnosti v požadovaném rozsahu, 22 ve zdravotním zabezpečení akce a 12 v zásobování pitnou vodou, uvedli v souhrnné zprávě. Kvůli nejrůznějším pochybením bylo uděleno celkem 47 pokut.

Tábory komplikovala nepřízeň počasí, střevní infekce i klíšťata

Na táborech se kontrolují například počty sprch a toalet, způsob skladování potravin či likvidace odpadu. Ze zákona je například také zakázáno uchovávat již uvařená jídla z oběda pro pozdější konzumaci, například k večeři.

Kvůli nepřízni počasí musely být od začátku prázdnin evakuovány dva tábory. Na pěti táborech se vyskytly lehčí střevní infekce, jinak děti trápilo jen nachlazení, bolesti hlavy, alergie nebo klíšťata. "Výskyt klíšťat je v lokalitách různý. Některé oblasti hlásí, oproti předešlým sezonám, vyšší výskyt jiné naopak nižší výskyt," uvedli hygienici.

Nejoblíbenější táborovou prázdninovou oblastí je v rámci republiky Vysočina, Jihočeský a Středočeský kraj, naproti tomu v Praze se nekoná žádný tábor.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat