Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hygienici uložili na táborech desítky pokut, žádný ale nezavřeli

Zdraví

  7:00
PRAHA - Do poloviny srpna nemuseli hygienici zavřít žádný dětský tábor, uložili ale desítky pokut celkem za 44.600 korun. Nejčastější prohřešky se týkaly stravování dětí, ve srovnání s počtem táborů a kontrol jsou ale nedostatky spíš ojedinělé. Výsledky kontrol zveřejnilo na svém webu ministerstvo zdravotnictví.
Tábor (ilustrační foto).

Tábor (ilustrační foto). foto: Lidové noviny

Do půlky srpna evidovaly krajské hygienické stanice 2881 táborů, kterých se účastnilo téměř 175.000 malých rekreantů. Na tábořištích bylo provedeno 1134 kontrol.

Hygienici zjistili 104 nedostatků ve stravování dětí, 55 ve zdravotnické dokumentaci, 50 v ubytování dětí, 36 v podmínkách pro osobní hygienu, 24 nedostatků v nesplnění ohlašovací povinnosti v požadovaném rozsahu, 22 ve zdravotním zabezpečení akce a 12 v zásobování pitnou vodou, uvedli v souhrnné zprávě. Kvůli nejrůznějším pochybením bylo uděleno celkem 47 pokut.

Tábory komplikovala nepřízeň počasí, střevní infekce i klíšťata

Na táborech se kontrolují například počty sprch a toalet, způsob skladování potravin či likvidace odpadu. Ze zákona je například také zakázáno uchovávat již uvařená jídla z oběda pro pozdější konzumaci, například k večeři.

Kvůli nepřízni počasí musely být od začátku prázdnin evakuovány dva tábory. Na pěti táborech se vyskytly lehčí střevní infekce, jinak děti trápilo jen nachlazení, bolesti hlavy, alergie nebo klíšťata. "Výskyt klíšťat je v lokalitách různý. Některé oblasti hlásí, oproti předešlým sezonám, vyšší výskyt jiné naopak nižší výskyt," uvedli hygienici.

Nejoblíbenější táborovou prázdninovou oblastí je v rámci republiky Vysočina, Jihočeský a Středočeský kraj, naproti tomu v Praze se nekoná žádný tábor.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat