25. listopadu 2017 6:32 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Středočechů s infekcí dýchacích cest přibylo téměř o čtvrtinu

Obstrukční choroba plicní (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obstrukční choroba plicní (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Středočechů s infekcí dýchacích cest přibylo v uplynulém týdnu téměř o čtvrtinu. Nejvyšší nemocnost zůstává v okrese Příbram, nejnižší v okrese Kladno. „Přibylo také nemocných chřipkou,“ to dnes řekla mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Situace v regionu podle hygieniků odpovídá sezoně. „Celková nemocnost činila 1048 onemocnění na 100.000 obyvatel,“ uvedla Šalamunová. Hranice epidemie je obvykle kolem 1700 nemocných na 100.000 obyvatel.

Ačkoliv je na Kladensku nemocnost nízká, za minulý týden zde vzrostla o více než 90 procent. Výrazný nárůst počtu nemocných evidují hygienici také na Rakovnicku, Kolínsku, v okresech Praha-západ a Praha-východ a na Mladoboleslavsku. Naopak lidí s infekcí dýchacích cest ubylo na Mělnicku.

Celková nemocnost chřipkou je v regionu 12 případů onemocnění na 100.000 obyvatel. Chřipku má tak přibližně jen jedno procento lidí s infekcí dýchacích cest.

ČTK

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.