Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zdraví

V Madridu odhalili šest ilegálních potratových klinik. Vedli je Číňané

Vyšetření ultrazvukem - ilustrační foto.

Vyšetření ultrazvukem - ilustrační foto. foto: Shutterstock

MADRID - V souvislosti s nálezem šesti ilegálních čínských klinik, které prováděly zejména potraty, zatkli policisté v Madridu osm osob čínské národnosti. Další dva Číňané jsou vyšetřováni na svobodě. Všichni jsou podezřelí z nezákonného vykonávání lékařské praxe a z ohrožování veřejného zdraví. Zásahy zde byly prováděny ve špatných hygienických podmínkách.
  13:57

Podle prohlášení, které vydala policie, vyšetřovatelé při zásahu rovněž zabavili kolem tří stovek různých lékařských nástrojů a také 148 000 tablet.

AFP poznamenala, že ilegální kliniky, vedené občany čínské národnosti, byly zřízeny v soukromých bytech ve čtvrti Usera. V této jižní části španělské metropole žije početná čínská národnostní menšina.

Ilegální "zdravotnická zařízení" své služby podle policie nabízela v médiích určených pro čínskou komunitu a pro větší věrohodnost přitom využívala anagramy a jména španělských nemocnic. "Nabízely poradenství v oblasti gynekologie, pediatrie a zubního lékařství, ale také speciální služby jako chirurgické zásahy a potraty prováděné doma," uvádí se v prohlášení.

Autoři: ,

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...