27. června 2014 13:57 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

V Madridu odhalili šest ilegálních potratových klinik. Vedli je Číňané

Vyšetření ultrazvukem - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyšetření ultrazvukem - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MADRID V souvislosti s nálezem šesti ilegálních čínských klinik, které prováděly zejména potraty, zatkli policisté v Madridu osm osob čínské národnosti. Další dva Číňané jsou vyšetřováni na svobodě. Všichni jsou podezřelí z nezákonného vykonávání lékařské praxe a z ohrožování veřejného zdraví. Zásahy zde byly prováděny ve špatných hygienických podmínkách.

Podle prohlášení, které vydala policie, vyšetřovatelé při zásahu rovněž zabavili kolem tří stovek různých lékařských nástrojů a také 148 000 tablet.

AFP poznamenala, že ilegální kliniky, vedené občany čínské národnosti, byly zřízeny v soukromých bytech ve čtvrti Usera. V této jižní části španělské metropole žije početná čínská národnostní menšina.

Ilegální "zdravotnická zařízení" své služby podle policie nabízela v médiích určených pro čínskou komunitu a pro větší věrohodnost přitom využívala anagramy a jména španělských nemocnic. "Nabízely poradenství v oblasti gynekologie, pediatrie a zubního lékařství, ale také speciální služby jako chirurgické zásahy a potraty prováděné doma," uvádí se v prohlášení.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz