Petr Čech a Tomáš Rosický. | foto: Reuters

Bez branek. Rosického Arsenal Čechovu formu neprověřil

Petr Čech
  •   23:03
LONDÝN - Žádný gól, málo střel i šancí. Souboj o čelo anglické Premier League nenadchl, dosud vedoucí Arsenal v dohrávce 17. kola remizoval s Chelsea 0:0. Hostující brankář Petr Čech byl téměř bez práce, za domácí hrál celý zápas Tomáš Rosický.

Arsenal před svátky ztratil první příčku, kterou držel od poloviny září. Sesadil ho Liverpool, byť je ve vedení jen o skóre.

Arsenal potřetí za sebou nevyhrál a jeho nedávný pětibodový náskok je pryč. Po remíze s Evertonem 1:1 a porážce na Manchesteru City nedokázal porazit ani další elitní tým.

V první půli byla blízko gólu Chelsea, Lampard po jedné z mála povedených akcí trefil v první půli břevno. Po pasu Hazarda střílel z deseti metrů tvrdě, Szczesny neměl nárok, ale měl štěstí.

Arsenal si šance šetřil do závěru. V 79. minutě akci rozběhl Rosický, Ramsey dal Giroudovi, který byl sám před Čechem. Ale z levé strany pálil vedle. Pět minut před koncem Rosický narazil Gibbsovi, na přízemní centr naběhl Giroud, střílel ve skluzu, Čech mu padl pod nohy a pomohl míč nad břevno. Po rohu hlavičkoval Vermaelen, Azpilicueta vykopl u tyče z brankové čáry.