26. června 2008 19:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bohemians Praha posílí Kincl

Nová tvář na Střížkově.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová tvář na Střížkově. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalisté Bohemians Praha se představí v roli nováčka první ligy se zkušenými posilami. Klub ze Střížkova během letního přestupního termínu posílí Marek Kincl a podle všeho i Martin Zbončák. V příštích dnech vedení možná přivede i zahraniční hráče.

Již nyní klub testuje Belgičana Mayolu a hráče afrického původu s italským pasem, od pátku se budou s týmem připravovat dva bulharští fotbalisté. Dnes to řekl majitel klubu Karel Kapr.

Na nejlepší cestě je zatím příchod Kincla. Podle hráčova agenta Pavla Zíky fotbalista ukončil svou smlouvu ve druholigovém rakouském Schwandorfu a od 1. července je volným hráčem. "Od toho dne se také připojí k novému týmu," řekl Zíka.

Zbončák sice už s Bohemians trénuje v Krkonoších, ale jeho přestup ještě není uzavřen. Pražský klub jedná s Hradcem Králové, kde působil na jaře po nečekaném návratu z Iraklisu Soluň. "Už s námi také trénují dva zahraniční fotbalisté - Belgičan Mayola a jeden hráč z Pobřeží slonoviny, který má italský pas. V pátek přicestují ještě dva Bulhaři," doplnil Kapr.

Překvapivý je především příchod pětatřicetiletého Kincla, který od roku 2004 působil v zahraničí: nejprve v Zenitu Petrohrad, později v Rakousku. Tři roky hrál v Rapidu Vídeň a poslední sezonu v druholigovém Schwandorfu na vídeňském předměstí, odkud přicházely zprávy, že se do české ligy už nevrátí.

Dvaatřicetiletý Zbončák odešel v roce 2004 ze Sparty za trenérem Jaroslavem Hřebíkem do Dynama Moskva, ale po jeho vyhazovu nabrala hráčova kariéra sestupnou kariéru. Po neúspěšném působení ve Slavii Praha, s níž se rozešel ve zlém až v arbitrážním řízení, zamířil do Mostu a půl sezony působil v Iraklisu, odkud se letos vrátil. Jaro strávil v druholigovém Hradci Králové.

Kincl má v první lize bilanci 187 zápasů a 55 branek, dvakrát nastoupil za národní tým. Zbončák sehrál v nejvyšší domácí soutěži 241 utkání a vstřelil patnáct branek.

ČTK