Zraněný Cristiano Ronaldo debatuje s trenérem Juventusu Andreou Pirlem. | foto: Reuters

Černý den pro Juventus. Vítězství nad Laziem ztratil v poslední minutě, kvůli zranění odstoupil Ronaldo

•   14:38aktualizováno  17:20
Řím - Fotbalisté Juventusu Turín remizovali v 7. kole italské ligy na hřišti Lazia Řím 1:1. Obhájce titulu přišel o výhru v páté minutě nastavení, navíc se mu zranil střelec vedoucího gólu Cristiano Ronaldo. AS Řím vyhrál díky hattricku Henrika Mchitarjana na hřišti FC Janov 3:1. Inter Milán remizoval v Bergamu 1:1.

Ronaldo se prosadil v 15. minutě, když do prázdné branky zblízka usměrnil ze vzduchu přihrávku Juana Cuadrada. Pětatřicetiletý Portugalec skóroval i ve čtvrtém ligovém utkání v sezoně, do nějž nastoupil. V závěru prvního poločasu nastřelil tyč.

Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby vystřídal poté, co zblokoval střelu kotníkem a následně schytal úder kopačkou. „Ronaldo je pro nás klíčový hráč, stejně jako jím byl i v ostatních týmech, za něž hrál. Měl problémy s kotníkem a musel vystřídat,“ řekl trenér Juventusu Andrea Pirlo pro streamovací službu DAZN.

Zraněný Cristiano Ronaldo debatuje s trenérem Juventusu Andreou Pirlem.
Ronaldo dal po návratu dva góly

Domácím zařídil bod střelou z otočky Felipe Caicedo. „Tituly vyhráváte tehdy, když se staráte o každičký detail. V posledních deseti vteřinách jsme nedrželi míč a Lazio srovnalo,“ prohlásil jednačtyřicetiletý Pirlo. „Stará dáma“ v tomto ligovém ročníku stále neprohrála, připsala si však už čtvrtou remízu.

Mchitarjan se proti FC Janov poprvé prosadil v nastavení prvního poločasu. Po přestávce srovnal Marko Pjaca, ale arménský reprezentant dalšími dvěma góly zařídil Římanům plný bodový zisk. „Giallorossi“ se v neúplné tabulce posunuli na třetí místo a ztrácejí dva body na vedoucí AC Milán, který má k dobru večerní duel s Veronou. O bod za AS jsou Juventus a Bergamo.

Atalanta prohrávala od 58. minuty, kdy se trefil Lautaro Martínez. Bod obstaral Bergamu v 79. minutě Alexej Mirančuk. FC Turín doma remizoval bez branek s Crotone, které jako jediné v ligové sezoně nevyhrálo a je poslední.