3. října 2018 15:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

‚Chci se omluvit rozhodčím i Součkovi. Zákeřný ale nejsem,‘ říká Baroš

FC Banik Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš klečí po zahozené šanci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy FC Banik Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš klečí po zahozené šanci. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

OSTRAVA/PRAHA Fotbalista Ostravy Milan Baroš se dnes omluvil za své chování v nedělním utkání se Slavií Praha. Šestatřicetiletý kapitán Baníku byl po čtvrthodině vyloučen za faul na hostujícího Tomáše Součka, což ho vyprovokovalo k vulgárním verbálním výpadům na adresu rozhodčích Berky a Proskeho.

„Mrzí mě, jak jsem reagoval, a chtěl bych se rozhodčím Ondřeji Berkovi a Zbyňkovi Proskemu za svá slova omluvit. Bohužel jsem neudržel emoce plynoucí z náročnosti zápasu a pocitu velké křivdy, s níž jsem se zkrátka v dané chvíli nedokázal vyrovnat,“ uvedl Baroš na klubových stránkách.

Odmítl však, že by do souboje se Součkem šel s úmyslem zranit protihráče, jak mu bylo po utkání z některých stran podsouváno. „To, že jsem se před soubojem díval na něj a ne na míč, plynulo z toho, že jsem věděl, kam asi míč přistane, a chtěl jsem mu jít do těla, aby míč propadl. On bohužel do souboje proti mému předpokladu nakonec nešel, a proto ten zákrok vypadal, jak vypadal. Nic zákeřného v tom z mé strany nebylo. Přesto jsem měl mnohem lépe zvládnout svou následnou reakci. Výroky, kterých jsem se dopustil, mě skutečně mrzí. A omlouvám se za ně,“ uvedl Baroš.

Baník i bez vyloučeného Baroše v desíti Slavii porazil 2:1, ostravský útočník byl na čtvrtek předvolán k disciplinární komisi.

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš z Baníku Ostrava odchází po...
FC Banik Ostrava - SK Slavia Praha. Milan Baroš kontroluje míč.
ČTK