18. října 2011 11:28 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fenin: Mám deprese, beru prášky a už to nezvládám

USA - Česko (Martin Fenin bojuje o míč). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy USA - Česko (Martin Fenin bojuje o míč). | foto: Reuters

PRAHA/BERLÍN Český fotbalista Martin Fenin přiznal, že nedávné vážné zranění hlavy bylo vyvrcholením jeho dlouhodobých depresivních stavů, které řešil léky na uklidnění.

Čtyřiadvacetiletý útočník druholigové německé Chotěbuzi, jenž od soboty leží v nemocnici kvůli krevní sraženině na mozku, se bude léčit s pomocí psychologa a na nějaký čas přeruší kariéru. Klub to oznámil na svém webu.

Fenin v prohlášení uvedl, že ho deprese trápí už delší čas. "Pocity rezignace, záchvaty osamělosti a deprese se se mnou táhnou již několik měsíců. Dočasný únik k lékům situaci jen zhoršil a vyvrcholil touto alarmující diagnózou a tímto úrazem," oznámil Fenin. Podle spekulací médií si zranění hlavy přivodil při pádu z okna, zřejmě v podnapilém stavu.

ČTĚTE TAKÉ:

Fenin připustil, že svůj stav už sám nezvládá a bude potřebovat lékařskou pomoc. "Snažil jsem se proti tomu bojovat a musím přiznat, že bez lékařské pomoci tenhle problém vlastními silami nevyřeším. Jsem vděčný, že mi Chotěbuz rozumí a pomůže mi. Potřebuji intenzivní lékařskou péči, abych se mohl znovu vrátit zdravý na hřiště a do vrcholového fotbalu," dodal Fenin.

V nemocnici zůstane nejméně do příštího týdne, pak ho čeká také neurologická rehabilitace. S odvoláním na trenéra Chotěbuzi Clause-Dietera Wollitze, do níž čtyřiadvacetiletý bývalý reprezentant v srpnu přestoupil, to dnes napsal deník Bild.

Martin Fenin.

Trenér Wollitz vyjádřil Feninovi podporu. "Martin měl štěstí v neštěstí. O jeho odvaze to řešit svědčí i to, jak otevřeně k tomu přistoupil. V příštích týdnech a měsících, které pro něj budou těžké, bude potřebovat kuráž. Ale má před sebou jeden cíl a mužstvo i klub se mu budou snažit pomoci, jak nejvíce to bude možné," řekl Wollitz, který šestnáctinásobného českého reprezentanta a autora tří gólů v národním dresu navštívil v pondělí a dlouze s ním mluvil.

Ačkoli je Fenin mimo ohrožení života a komunikuje s okolím, mluvení mu prý dělá potíže. Dorozumívá se tak především pomocí SMS zpráv. Jednu z nich poslal i spoluhráčům po nedělním vítězství nad FSV Frankfurt 1:0.

Fenin do Chotěbuzi přestoupil na konci srpna z prvoligového Frankfurtu. Tam působil od ledna 2008, ale na konci angažmá přestal pravidelně nastupovat. Vypadl také z výběru reprezentačního kouče Michala Bílka. Právě to zřejmě byly hlavní příčiny hráčových depresí.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
CONTROLLER V IT

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč