Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Francie zahrála fotbalistům Albánie hymnu Andorry. 'Omlouváme se fanouškům Arménie', pobouřil poté hlasatel

Naštvaný trenér Albánie Edoardo Reja. foto: Reuters

Paříž - Zápas kvalifikační skupiny H mezi Francií a Albánií o EURO 2020 byl zpožděn. Důvodem byla chyba pořadatelů. Ti na začátku totiž odehráli národní hymnu Andorry. Trapný moment prohloubil francouzský hlasatel, jenž se omluvil "arménským fanouškům" a vyzval diváky, aby vzdali čest "arménské hymně".
  12:55

Albánští fotbalisté vypadali hodně zmateně, když začala hrát hymna Andorry - paradoxně dalšího soupeře Francie v úterním zápase.

Příznivci Andorry tento omyl ocenili pískotem. Jejich trenér Edoardo Reja požadoval po hlavním rozhodčím utkání Gilu Manzanovi, aby se moment opakoval a zahrála se správná verze hymny. Celá situace zpozdila výkop o 10 minut, než bylo původně plánováno.

Trapný moment ještě prohloubil francouzský hlasatel, jenž se za nepříjemnost omluvil „arménským fanouškům“ a vyzval diváky, aby vzdali čest „arménské hymně“, než si svůj omyl uvědomil a opravil se na Albánii.

Za incident se hned na stadionu omluvil šéf Francouzské fotbalové federace Noël Le Graët svému albánskému protějšku i přítomnému velvyslanci.

Francie zvítězila nad Albánií 4:1 díky dvěma brankám Kingsleyho Comana.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...