8. září 2019 12:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Francie zahrála fotbalistům Albánie hymnu Andorry. 'Omlouváme se fanouškům Arménie', pobouřil poté hlasatel

Naštvaný trenér Albánie Edoardo Reja. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naštvaný trenér Albánie Edoardo Reja. | foto: Reuters

Paříž Zápas kvalifikační skupiny H mezi Francií a Albánií o EURO 2020 byl zpožděn. Důvodem byla chyba pořadatelů. Ti na začátku totiž odehráli národní hymnu Andorry. Trapný moment prohloubil francouzský hlasatel, jenž se omluvil "arménským fanouškům" a vyzval diváky, aby vzdali čest "arménské hymně".

Albánští fotbalisté vypadali hodně zmateně, když začala hrát hymna Andorry - paradoxně dalšího soupeře Francie v úterním zápase.

Příznivci Andorry tento omyl ocenili pískotem. Jejich trenér Edoardo Reja požadoval po hlavním rozhodčím utkání Gilu Manzanovi, aby se moment opakoval a zahrála se správná verze hymny. Celá situace zpozdila výkop o 10 minut, než bylo původně plánováno.

Trapný moment ještě prohloubil francouzský hlasatel, jenž se za nepříjemnost omluvil „arménským fanouškům“ a vyzval diváky, aby vzdali čest „arménské hymně“, než si svůj omyl uvědomil a opravil se na Albánii.

Za incident se hned na stadionu omluvil šéf Francouzské fotbalové federace Noël Le Graët svému albánskému protějšku i přítomnému velvyslanci.

Francie zvítězila nad Albánií 4:1 díky dvěma brankám Kingsleyho Comana.

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?