Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Kane zničil Bulharsko hattrickem, Anglie odsunula Česko na nepostupovou pozici

Harry Kane slaví jednu ze svých tří branek do sítě Bulharska. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Anglie v kvalifikaci mistrovství Evropy díky hattricku Harryho Kanea ve Wembley rozstříleli 4:0 Bulharsko. Výběr trenéra Garetha Southgatea tak vyhrál i třetí zápas ve skupině A, ve které je jedním z jeho soupeřů i česká reprezentace.
  20:27

Kane se poprvé trefil ve 24. minutě po asistenci Raheema Sterlinga, další góly přidal z pokutových kopů v 50. a 73. minutě. Útočník Tottenhamu se navíc přihrávkou před prázdnou branku podepsal i pod zbývající zásah Sterlinga, který v 55. minutě zvýšil na 3:0.

Anglie je v kvalifikaci nadále stoprocentní a s devíti body a skóre 14:1 vede tabulku skupiny A. Druhé je po dnešní nečekané výhře 2:1 na českou reprezentací Kosovo, které ztrácí jeden bod, ale má odehráno o zápas víc. Podobně na tom jsou i Češi, kteří jsou o další dva body zpět třetí.

Bez porážky je i Ukrajina, která vyhrála 3:0 v Litvě, potřetí za sebou udržela čisté konto a s bilancí čtyři vítězství a jedna remíza vede s náskokem devíti bodů tabulku skupiny B. O vítězství hostů ve Vilniusu rozhodli Oleksander Zinčenko, Marlos a Ruslan Malinovskij.