Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bývalý agent viní Cardiff, že může za Salovu smrt. Klub nařčení odmítá

Sport

  8:00
PRAHA - Válka o to, kdo může za tragickou smrt fotbalisty Emiliana Saly, pokračuje. Zprostředkovatel přestupu Willie McKay obvinil fotbalový celek Cardiff, kam Argentinec přestoupil, že se snaží zbavit odpovědnosti za úmrtí své zimní posily. Klub to ale popřel.

Fanoušek nese fotografii zmizelého Emiliana Saly. foto: Reuters

McKay byl při Salově přestupu jednou z klíčových postav, navíc zařizoval osudné letadlo, v jehož troskách našel Argentinec smrt.

V celém obchodu se výrazně angažoval i McKayův syn Mark, jenž působil jako zástupce francouzského Nantes, které mělo za přestup dostat 15 milionů liber.

Nyní se ale na veřejnost dostávají zajímavé informace o pozadí celého přestupu. Podle McKaye staršího se Cardiff o hráče nestaral. „Nechali ho ve Francii na hotelu úplně samotného, nikdo o něj nejevil zájem,“ řekl BBC Sport.

Klub prý navíc nabídl Salovi letenky jen v klasickém spoji British Airways. Ten ale neletí do hlavního města Walesu, Argentinec by musel přestupovat.

Čtrnáctiletý Emiliano Sala v argentinském Santa Fe coby hráč místního klubu.
Emiliano Sala.

Osmadvacetiletý fotbalista se nakonec po domluvě s Williem McKayem dohodl na cestě soukromým letadlem, které agent zařídil. Jenže stroj se 21. ledna, kdy Sala letěl do Cardiffu, zatím za nejasných okolností zřítil v oblasti Lamanšského průlivu. Při následném pátrání bylo v troskách letadla objeveno tělo a pitva prokázala, že šlo o argentinského fotbalistu.

„Lidé budou hledat obětního beránka – teď to jsem já – a nakonec bude všem vyhovovat rozuzlení, že to byla pilotova chyba,“ rozčiluje se McKay. „Je mi za Cardiff trapně, kupovali hráče za velké peníze, a přitom jej nechali, aby si sám zajišťoval hotel i let.“

Klub nařčení odmítá. Podle zpráv z interní komunikace, které se dostaly na veřejnost, nabízel tým z Walesu hráči soukromé letadlo, jenže ten jej odmítl, protože už v té době měl zamluvený stroj od Willieho McKaye.

Přestup se zamotal i na klubové úrovni a Cardiffu se přestupní částka hradit nechce. Důvod? Dle všeho není Salova smlouva s ostrovním celkem platná, protože na ní chyběla řada věcí, kvůli kterým ji anglická fotbalová asociace vrátila k předělání a odmítla registrovat. Sala tak byl nejspíše v době tragédie stále hráčem Nantes.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR – SMĚNNÝ PROVOZ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat