Fotbalisté Realu oslavují.

Fotbalisté Realu oslavují. | foto: Reuters

Krok od titulu. Real může po výhře nad Granadou slavit už v příštím kole

•   0:18
Madrid - Fotbalisté Realu Madrid v dohrávce 36. kola španělské ligy zvítězili 2:1 v Granadě a jsou krok od titulu. Dvě kola před koncem soutěže dál vedou tabulku o čtyři body před druhou Barcelonou a slavit prvenství mohou už po příštím utkání doma proti Villarrealu.

Real vyhrál i devátý zápas po koronavirové přestávce. V Granadě rozhodl už během prvních 16 minut. V 10. minutě nejprve z ostrého úhlu překvapil brankáře ranou pod břevno Mendy a připsal si první soutěžní gól v dresu „Bílého baletu“.

O šest minut později se střelou na vzdálenější tyč prosadil Benzema a zaznamenal 19. branku v sezoně La Ligy. Na lídra tabulky kanonýrů Messiho z Barcelony ztrácí tři trefy.

Granada po přestávce utkání výrazně zdramatizovala. V 50. minutě prostřelil Courtoise Machís a Real po pěti kolech inkasoval. V závěru mohli domácí srovnat, „Bílý balet“ zachránil před brankovou čárou kapitán Ramos. Realu stačí k prvnímu titulu od sezony 2016/17 uhrát bez ohledu na výsledky Barcelony ještě aspoň jedno vítězství, případně dvě remízy.

Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem získala jistotu nejhůře konečného čtvrtého místa v tabulce a tím pádem i účasti v základní skupině Ligy mistrů. Pátý Villarreal totiž podlehl San Sebastianu 1:2 a dvě kola před koncem soutěže ztrácí na soupeře z Andalusie nedostižných devět bodů.

Vaclík, který momentálně léčí zraněné koleno, si v dresu Sevilly zachytá Ligu mistrů poprvé od předloňského přestupu z Basileje. Se španělským celkem je v této sezoně ještě ve hře i v Evropské lize, kterou přerušila pandemie nového koronaviru.

San Sebastian výhrou ve Villarrealu zvýšil naděje na start v Evropské lize. Na sedmém místě, které jako poslední zaručuje účast v soutěži, drží tříbodový náskok před osmým Bilbaem. Stejně bodů jako San Sebastian má šesté Getafe po bezbrankové remíze na hřišti zachraňujícího se Alavésu. Ten se přiblížil udržení a na první sestupovou příčku má k dobru čtyři body.