Středa 22. května 2024, svátek má Emil

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Manchesterské derby ovládli v Premier League znovu United. City padlo 0:2, rozhodl Martial

Raheem Sterling se snaží prodrat obranou United foto: Reuters

Londýn - I druhé manchesterské ligové derby v sezoně vyhráli fotbalisté United. O domácím vítězství 2:0 nad City rozhodl gólem ve 30. minutě Anthony Martial.
  19:51

Premier League zakázala podávání rukou. Fanoušky na stadionu ovšem nechá

Francouzský útočník si naběhl za obranu na chytrý oblouček Bruna Fernandese a prostřelil brankáře Edersona. Martial tak skóroval i ve druhém ligovém derby v sezoně, což se naposledy v dresu „Rudých ďáblů“ povedlo v ročníku 2006/07 Cristianu Ronaldovi.

Favorizovaní „Citizens“ vystřelili v úvodním dějství jen jednou. Po změně stran sice aktivitu zvýšili, k vyrovnání to ale nevedlo. V sedmé minutě nastaveného času navíc pojistil výhru domácích střídající Scott McTominay.

Kouč City Pep Guardiola
Nešťastný brankář City Ederson po porážce od United

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Chelsea - Everton 4:0 (14. Mount, 21. Pedro, 51. Willian, 54. Giroud),

Manchester United - Manchester City 2:0 (30. Martial, 90.+7 McTominay).

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly tak ztrácejí na vedoucí Liverpool 25 bodů. United se posunuli na páté místo dva body před Wolverhampton.

Chelsea porazila Everton a upevnila si čtvrté místo v tabulce. Na třetí Leicester ztrácí dva body, „Lišky“ ale mají zápas k dobru.

Náskok Chelsea zařídil v prvním poločase španělský křídelník Pedro, který úvodní branku připravil pro Masona Mounta a následně sám zužitkoval kolmici za obranu. „Blues“ přidali dva zásahy i po přestávce, gól a asistenci si připsal Brazilec Willian.

„Karamelky“ nezvítězily na stadionu Stamford Bridge ani v 25. ligovém utkání v řadě. Everton zároveň poprvé pod vedením trenéra Carla Ancelottiho v Premier League neskóroval.