Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Mládežnický tým chtěl v boji proti rasismu nastoupit potřený černou, po kritice však ustoupil

Mario Balotelli v dresu Brescie. foto: ČTK

Milán - Italský tým Aurora Desio, který sídlí v Miláně odstoupil od kontroverzního plánu hrát potřený černými barvy na pleti jako protest proti rasismu ve sportu. „Na líce si namalujeme dva černé otisky prstů jako znamení, že jsme všichni bratři a že na barvě pleti nezáleží,“ řekl ředitel týmu Alessandro Crisafulli po kritice ze strany černošských komunit.
  14:01

Mládežnický celek Aurora Desio oznámil iniciativu nastoupit potřený černými barvami v pondělí v reakci na incident, při kterém byl rasisticky urážen jejich 10 letý hráč tmavé pleti.

„Jako symbolické gesto, které plně odsuzuje rasismus a podporuje všechny jeho oběti, budou některé z našich výběrů hrát s tvářemi, které budou pomalovány černě,“ vydal klub prohlášení na svém Facebooku.

Ve čtvrtek však už ředitel Aurora Desio Alessandro Crisafulli po kritice ze strany černošských komunit obrátil. „Na líce si namalujeme dva černé otisky prstů jako znamení, že jsme všichni bratři a že na barvě pleti nezáleží,“ řekl Crisafulli.

Během sobotního utkání matka hostujícího celku zakřičela na hráče tmavé pleti Aurora Desio „h**no ne****é“, stálo v prohlášení klubu na Facebooku.

Údajný incident se stal ve stejný víkend, kdy byl útočník Brescie Mario Balotelli urážen fanoušky Hellasu Verona.

V dopise, který byl zaslán mimo jiné italskému ministrovi sportu Vincenzu Spadaforovi a Italské fotbalové federaci (FIGC) Aurora Desio uvedla, že „chtěla tuto událost veřejně odsoudit a bojovat proti ní.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!