Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nemáme se za co stydět. Brazilci si s námi místy nevěděli rady, těší kouče Šilhavého

Sport

  23:25
PRAHA - Zklamaný z výsledku, ale spokojený z výkonu svých svěřenců především v prvním poločase byl trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý po prohře 1:3 v úterním přátelském zápase s Brazílií. Podle něj by z dobrého výkonu z první půle mohli Češi těžit v dalších zápasech kvalifikace o EURO 2020.

Česká obrana stíhá brazilské míčové kouzelníky. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Češi ztratili slibně rozehrané utkání s Brazílií, Kanárci zvítězili 3:1

„Jak já tak i diváci mohli vidět velký úsilí a kvalitu především první půli. Hráli jsme dobře, dostávali jsme je do úzkých. Dali jsme gól, měli další šance. Škoda, že jsme nedali více gólů. Brazilci si s námi místy nevěděli rady, na tohle chceme navázat v příštích zápasech,“ řekl na tiskové konferenci po zápase Šilhavý.

Pane trenére, proč se vašemu týmu nepovedlo dotáhnout nadějně rozjetý zápas alespoň k bodovému zisku?
Bohužel ve druhé půli jsme rychle dostali nešťastný gól, pak přišlo několik vynucených střídání a nakonec Brazilci potvrdili při brejcích svou kvalitu. Přesto se nemáme za co stydět, což potvrzuje to, že nám fanoušci po zápase zatleskali.

Trenér Jaroslav Šilhavý.

Co o prohře rozhodlo? Brzký vyrovnávací gól Brazilců po hrubé chybě v české obraně?
Ten vyrovnávací gól hned po pauze bohužel posadil soupeře na koně. Nejvíc mě mrzí, že jsme mu vyrovnání nabídli sami a on se nemusel příliš snažit. Pak Brazilci ukázali svou kvalitu.

Co vám zápasy se světovou špičkou ukázaly pro další zápasy?
Oba zápasy nám daly hodně zkušeností a informací pro další zápasy kvalifikace. Ukázaly nám, že můžeme hrát náročný, moderní fotbal s vysokým napadáním, což můžeme potvrdit v zápasech, kde už nebudeme hrát proti takovým gigantům.

Kdybyste tak nebojácně nastoupili i proti Anglii, měli byste šanci ve Wembley na lepší výsledek?
Nemůžu říct, že kdybych začali hrát takhle útočně a náročně i ve Wembley, nemůžu říct, jestli bychom dopadli lépe. Naopak jsem rád, že jsme si dokázali, že s takovým vysokým presinkem můžeme dělat problémy i takovým týmům.

Šťastný David Pavelka.
David Pavelka střílí branku do sítě Brazílie.

Jak byste zhodnotil hru Angličanů a Brazilců, která se vám více pozdávala?
Ty dva zápasy nám ukázaly, že kdyby se spojila hra Angličanů s okamžitým přechodem na bránu a hra Brazilců s držením míče a technickou dokonalostí, byl by to nejlepší tým na světě.

Kouč Brazilců Tité: Češi nás nenechali hrát naší hru

Nezaskočilo vás Češi svou hrou v první půli?

Zas tak překvapení jsme hrou Čechů nebyli, věděli jsme o síle Čechů. Češi nás ale zaskočili svou akresivitou v dobrém slova smyslu a tím jak bojovali. Měli jsme problémy s tím, že nás Češi nepustili k naší hře a byli to naopak oni, kdo tvořil hru.

Co se změnilo s vaší hrou ve druhé půli?

Češi nás nechali hrát naší hru na míči, už nediktovali tolik tempo a díky tomu jsme otočili skóre zápasu.

Co říkáte na hru Gabriela Jesuse, který výrazně hru vašeho týmu oživil?

Gabriela jsme do zápasu postavili až ve druhé půli, protože se mu v sobotu proti Panamě (1:1). Dneska mi ale ukázal, že je to správný hráč pro náš tým.

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat