Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Obrana Sparty k podvodu se skrýváním 'marodů'? Děravější než ementál

Sport

  8:00
PRAHA - Postavili do sestavy omluvené hráče, záměrně se je snažili skrýt. A aby toho nebylo málo, vymýšleli si narychlo absurdní výmluvy. Fotbalová Sparta se ohrazuje proti nařčení z podvodu, ale její obhajoba v oficiálním prohlášení je příliš chabá. Zde je několik děr v obraně, kterou letenský klub zaujal.

Stránka Sparty k zápasu v Petrohradu. U gólů je stále uveden Kadeřábek. foto: www.sparta.cz

ARGUMENT PRVNÍ: K nominaci hráčů se rozhodli až těsně před samotným zápasem, a tak pro ně neměli kustodi připraveny všechny dresy...
Je s podivem, když klub formátu Sparty nemá k dispozici dresy vlastních hráčů. Kdyby ne v šatně, byly by na hotelu. Marbella, kde sparťané absolvují soustředění, je město se 130 tisíci obyvatel a cesta z hřiště na hotel nezabere extrémně dlouhý čas. A těžko si představit, že by se trenéři rozhodli o změně v sestavě v kabině minutu před výkopem.

VÍCE ČTĚTE K TÉMATU

ARGUMENT DRUHÝ: Kluboví lékaři po domluvě s trenérem rozhodli, že hráči na část duelu nastoupí...
Manuel Pamič byl v sobotu omluven z chorvatské reprezentace kvůli problémům s kolenem a podstoupil i vyšetření v nemocnici. Pekhart s Kadlecem prý měli zase minulý týden vysoké horečky. Kadle s Pamičem nastoupili proti Petrohradu na celých 80 minut (tolik se přípravný zápas hrál), Pekhart pak na 58. Každý si asi pod pojemem "část duelu" představuje trochu něco jiného.

ARGUMENT ČÍSLO TŘI: On-line reportáž z utkání se pro nemoc mluvčího klubu Ondřeje Kasíka neuskutečnila...
Opravdu? Nebylo to spíš tak, že ze sebe jednoduše nechtěl dělat hlupáka? Musel by totiž psát o někom, kdo na hřišti vůbec nebyl. A trapas by navíc mohl nastat také v okamžiku, kdy by se komentátor psané reportáže příliš zahleděl do hry a lehce si spletl pravdivá a lživá jména.

Václav Kadlec alias Pavel Kadeřábek - oficiální stránky Zenitu Petrohrad.

ARGUMENT ČÍSLO ČTYŘI: Nezkušený záložník Pavel Kadeřábek přijímal gratulace za branky, které vlastně nedal...
Samozřejmě, zde se určitě nejedná o podvod, ale jen o "shodu strašně smolných okolností"... Proč ale viselo na oficiálních stránkách klubu (a to i několik hodin po zvěřejnění celého případu) v zápisu z utkání jako autor obou sparťanských gólů Kadeřábek místo Václava Kadlece? Těžko uvěřit tomu, že by na Spartě nerozpoznali své vlastní hráče.

ARGUMENT ČÍSLO PĚT: Obě reprezentace už ve středu, den po zápase) klub informoval...
Představte si, že se vám nechce do práce, hodíte se na týden marod a pořádáte večírek s přáteli. A v momentě, kdy se průšvih provalí, napíšete šéfovi, že jste se náhle zdravý. Sparta svým výrokem působí, že je vlastně až mnoho povyku pro nic. V Česku to možná tolerovat budou. V Chorvatsku to pochopí jen ztěží.

ARGUMENT ČÍSLO ŠEST: Byla to poslední příprava na Liverpool, a tak to dělali pro dobro celého českého fotbalu...
Spartu čeká brzy osmifinále s Liverpoolem. Pomineme-li, že hlupáky dělá ze sebe i fanoušků (celou aféru se snažila na svých stránkách ututlat mazáním příspěvků, které si toho v předstihu všimly), také zasadila také ránu českému fotbalu. Pokud se totiž začnou kauzou zabývat i Chorvaté, může z toho vzniknout mezinárodní skandál. Ano, vskutku skvělá reklama pro český fotbal.