Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pelta: Některé prvoligové kluby mohou zkrachovat

Sport

  21:07
PRAHA - Podle předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty by brzy, možná už v příštím roce, mohly zbankrotovat některé kluby v první lize. Na hraně konkurzu jsou podle něj nejméně dva. Uvedl to v Rádiu Impuls, jejich jména však neprozradil.

Miroslav Pelta. foto: ČTK

"Myslím, že se blíží doba, kdy přijdou i v Gambrinus lize konkurzy, a že se to může stát už v roce 2012. Dneska jsou z mého pohledu na hraně konkurzu dva až tři kluby. Nechci je jmenovat, abych jim neublížil," řekl Pelta.

Podle šéfa českého fotbalu by mohlo pomoci snížení účastníků nejvyšší soutěže ze 16 třeba na deset. I když vždy zastával názor, že šestnáct týmů je akorát, už si není jistý, zda všechny budou schopné mít vyhovující stadion a zajistit rozpočet.

"Tím pádem je potřeba začít pracovat s variantou, jestli druhá liga profesionální ano-ne a jestli v první lize 16 mužstev nebo to udělat modelem třeba Rakousko deset, dvanáct týmů," dodal Pelta.

Autor:

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...