Mladá Boleslav - Sparta (Ladislav Krejčí) | foto: ČTK

Spartě se vzdaluje titul. V Boleslavi prohrála 0:2

•   21:16
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté pražské Sparty v boji o titul znovu zaváhali a po dnešní prohře v Mladé Boleslavi 0:2 jim chybí na vedoucí Liberec už čtyři body. Na podzim suverénní Sparta na jaře ztratila body už v šestém z deseti zápasů a třetí Plzeň je už jen o bod zpět. Výhru Boleslavi zařídili Jan Chramosta a David Brunclík, hosté hráli půl hodiny bez vyloučeného Chorvata Pamiče.

Sparta se po páteční výhře Liberce nad Žižkovem dostala pod ještě větší tlak, který ji téměř paralyzoval. Pražané předvedli další nevýrazný výkon a nepřipomínali tým, který má nejlepší venkovní bilanci. V ofenzivě byli neškodní, před vlastní brankou naopak museli řešit několik ošemetných situací. Zatrnulo jim už v 18. minutě, když domácí Chramosta namířil do tyče.

Boleslav v minulém kole po pěti zápasech v lize zažila radost z vítězství a výhru na půdě Bohemians 1905 toužila potvrdit i proti dalšímu týmu z metropole. Hosté, kteří Boleslav před necelým měsícem vyřadili z domácího poháru, se v první půli nezmohli na jedinou střelu na branku.

Ohlasy trenérů

Miroslav Koubek (Boleslav):
Kluci se vydali, odbojovali to, protože zápas to byl velmi těžký. ěli jsme i trochu štěstí, ale šli jsme mu naproti. Pomohlo, že šel soupeř do deseti. Sparta sice i po vyloučení měla tlak a vytvořila si šance, ale nám se otevíralo pořád víc prostoru pro brejky.

Martin Hašek (Sparta):
Vyloučení přišlo ve chvíli, kdy jsme byli lepší. Pamič nešťastně reagoval na situaci, kdy dostal špatnou přihrávku. Když má hráč jednu žlutou kartu, musí být v dalších soubojích opatrnější. Kontakt s protihráčem tam byl spíš nepatrný, ale k rozhodčímu se vyjadřovat nebudu.

Zápas se pro Spartu zkomplikoval ještě víc po změně stran. Obránce Pamič za půlící čarou zbytečně fauloval Štohanzla a po druhé žluté kartě nechal svůj tým v oslabení na závěrečnou půlhodinu.

Přesilovku domácí využili přesně za deset minut: na Šírlův skvostný centr naskočil Chramosta a přesnou hlavičkou ukončil svůj střelecký půst, který trval od 6. listopadu. Sparťané jako by si nevzali ponaučení z prvního vzájemného zápasu, kdy jim Chramosta na Letné také vstřelil gól při vysoké výhře Středočechů 3:0.

Spartě v početní nevýhodě mohl vrátit naději Hušbauer, jehož rána se odrazila od tyče. A vzápětí na druhé straně střídající Kulič nepřekonal tváří v tvář brankáře Vaclíka. Uspěl ale v úplném závěru střídající Brunclík, který do Vaclíkovy brány doklepl odražený míč. To neunesli fanoušci Sparty, kteří se pustili do šarvátek s domácími pořadateli. Klid museli zjednat až přivolaní policejní těžkooděnci.

Ml. Boleslav - Sparta 2:0

Branky: 68. Chramosta, 90. Brunclík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Rolko, Kúdela, Kysela, Štohanzl, Chramosta - Pamič. ČK: 58. Pamič. Diváci: 4596.

Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl - Štohanzl, Kúdela, Ščuk (60. Brunclík) - Fillo (65. Kulič), Chramosta (90. Bulut), Mareš. Trenér: Koubek.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (89. Slepička), Holek (61. Frýdek), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.