Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Spartě hrozí disciplinárka, pokud nasadí Kadlece

Kadlec při letním přestupu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kadlec při letním přestupu. | foto: ČTK

PRAHA  Sparta Praha se podle ředitele reprezentačního úseku fotbalového svazu Jiřího Nevrlého vystavuje hrozbě disciplinárního řízení, pokud v sobotním ligovém duelu s Jabloncem nasadí do hry útočníka Václava Kadlece. Toho Sparta kvůli zranění omluvila z kvalifikačního turnaje reprezentace do 19 let v Estonsku.

 Pokud Kadlec o víkendu nastoupí ve chvíli, kdy devatenáctka bude hrát s Německem, hodlá Nevrlý kauzu předat disciplinární komisi.

Nevrlý to už učinil v případech Mladé Boleslavi a Jihlavy, které na kvalifikaci devatenáctek odmítly uvolnit své útočníky Jana Chramostu a Matěje Vydru. Nyní je připraven to samé udělat i se Spartou v případě, že Kadlec v sobotu zasáhne do hry. "Nechci s kluby bojovat, jen žádám, aby pravidla platila pro všechny bez rozdílu. Musím hájit zájmy svazu a reprezentací, které pak takovým jednáním, kdy kluby neuvolní své hráče, trpí," řekl dnes ČTK Nevrlý.

Žádá dodržení nařízení, že hráč omluvený z reprezentačních povinností během akce národního týmu či pět dní po jejím skončení nesmí nastoupit za klub.

Pokud by fotbalisté v té době hájili klubové barvy, hrozila by Spartě, Mladé Boleslavi i Jihlavě v krajním případě i kontumace utkání.

Reprezentační devatenáctka bez svých ofenzivních opor podlehla ve čtvrtek v prvním duelu kvalifikace Španělsku vysoko 1:5.

Disciplinární komise už ve čtvrtek na svém zasedání projednávala případy Chramosty a Vydry, ale protože od Nevrlého nedostala veškerou potřebnou dokumentaci, odložila jejich řešení až na příští čtvrtek. Tam Nevrlý podle všeho upozorní i na situaci kolem Kadlece.

Vedení Sparty chystaný Nevrlého krok prý nezaskočí. "Rozhodně jsme připraveni se hájit. Sparta žádné nařízení neporušila a budeme to chtít dokázat," řekl personální ředitel Sparty Jakub Otava. Poukazuje na dohodu klubů se svazem, podle níž by hráč během krátkého časového období neměl přeskakovat z jednotlivých mládežnických reprezentací. Kadlec už během jara vystřídal dresy reprezentační sedmnáctky a osmnáctky a nyní měl absolvovat akci s devatenáctkou, což se Letenským nelíbí a s Nevrlým proto vedou spor.

"Mediální aktivita pana Nevrlého budí dojem, že se snaží zamaskovat špatné výsledky mládežnických reprezentací, které neodpovídají kvalitě českého fotbalu. Důkazem jeho nekoncepční práce je i to, že Vašek Kadlec během tří měsíců měl hrát za tři různé reprezentace," prohlásil Otava.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Mike Tyson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Mike Tyson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Mike Tyson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK/ÚDRŽBÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 26 000 - 35 000 Kč