Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Únosci vydírají Mikela. Za otce požadují 2,2 milionu

Sport

  20:15
JOS - Rodině záložníka Chelsea Johna Obiho Mikela se ozvali zločinci, kteří unesli otce nigerijského fotbalisty. Podle agentury Reuters požadují výkupné 20 milionů nair (asi 2,2 milionu korun).

Chelsea - Kodaň (Mikel je vpravo) foto: Reuters

Mikelův otec zmizel v pátek odpoledne cestou z práce domů a policie zatím v nigerijském městě našla pouze jeho vůz. Únos přišel jen několik týdnů poté, co časopis Forbes zveřejnil Mikelův plat. Podle jeho odhadu je sedmým nejlépe placeným africkým hráčem v Evropě a ročně si přijde na 5,8 milionu dolarů.

Navzdory otcově únosu Mikel nastoupil k prvnímu kolu anglické ligy a na hřišti Stoke odehrál celý zápas (0:0). Záložník poté vystoupil v televizi a apeloval na únosce, aby jeho otce propustili.

Únosy se množí

Nigerijský reprezentant Mikel není prvním fotbalistou, jehož rodina se stala terčem zločinců. V roce 2008 byl unesen starší bratr nigerijského obránce Evertonu Josepha Yoboa, o deset dní později byl propuštěn. Mladší sourozenec záložníka Tottenhamu Wilsona Palaciose takové štěstí neměl.

Tehdy čtrnáctiletý Edwin zmizel v roce 2007 a předloni policie objevila jeho tělo v horách v Hondurasu. Unesen a posléze zabit byl i bratr gruzínského záložníka a bývalého hráče AC Milán Kachy Kaladzeho. Příbuzní fotbalových hvězd bývají často cílem únosců v Brazílii.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...