10. května 2010 13:46, aktualizováno  16:19 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Autobus českých hokejistů naboural, hráči ani trenéři v něm nebyli

Nabouraný český autobus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nabouraný český autobus. | foto: www.getphoto.cz / robin drahoňovský

MANNHEIM Autobus českých hokejistů dnes dopoledne naboural před mannheimskou SAP Arenou, ale nikdo z hráčů ani realizačního týmu u drobného dopravního karambolu nebyl. Německý řidič vysadil výpravu před dnešním tréninkem a při výjezdu od haly nedal přednost osobnímu vozu Volkswagen Scirocco. Oba účastníci nehody vyvázli jen s odřeným lakem.

 

"Jsme rádi, že to tak dopadlo a nic se nestalo. Příště už si snad dá řidič pozor. Autobus je pojízdný, normálně s ním odjíždíme po tréninku. Snad je to jediný incident, který nás tady potkal," řekl novinářům tiskový mluvčí českého týmu Jan Černý. Skleslý šofér, který vozí český tým z Heidelbergu na tréninky a zápasy, se k nepříjemnosti, kterou hned řešili policisté, nechtěl vyjádřit.

VIDEO: Slovák Starosta vyrazil se Sušinským dveře od trestné lavice - VÍCE ČTĚTE ZDE!

MÉDIA: Slovenští hokejisté málem sestřelili "ruského medvěda" - VÍCE ČTĚTE ZDE!

ČEŠI ÚVOD šampionátu zvládli. Porazili slabou Francii 6:2 - VÍCE ČTĚTE ZDE!

"Náš německý šofér porušil dva předpisy. Jednak 'Přikázaný směr jízdy' a 'Dej přednost v jízdě'. Škoda na osobním vozidle je sedm tisíc eur, na autobusu pak tři tisíce. I řidič osobního auta jel vyšší než povolenou rychlostí 55 kilometrů v hodině. Je tam při průjezdu kolem arény třicítka.

Policie spočítala brzdnou dráhu na sedmnáct metrů," popsal Černý výsledky vyšetřování policie. Hokejisté karambol svého autobusu ani nezaregistrovali. "Vůbec nevím, že autobus boural. Viděl jsme to až na fotce teď v hotelu na internetu," řekl kapitán Tomáš Rolinek.

Čtěte exkluzivní rozhovor s Romanem Červenkou, v úterním vydání deníku

ČTK

Najdete na Lidovky.cz