Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Crosbyho stav se lepší. Navštíví ještě specialistu

Sport

  18:13
Sidney Crosby už nehraje od 5. prosince, kdy se mu vrátily příznaky otřesu mozku. Teď má za sebou několik tréninků a nic ho údajně netrápí. Návrat ovšem nechce uspěchat a ještě navštíví specialistu na neurologii.

Sidney Crosby. foto: ČTK

Už se připojil k mužstvu a má za sebou několik tréninků na ledě, ale tento týden navštíví specialistu neurologa Tedda Caricka, u kterého byl již v září.

"Sidney udělal velké pokroky. Dokud se ale stoprocentně neuzdraví, nebude hrát," sdělil v klubovém prohlášení generální manažer Tučňáků Ray Shero.

Sidney Crosby už má za sebou desetiměsíční výpadek. Kvůli otřesu mozku nehrál od ledna loňského roku do poloviny listopadu. Poté stihl osm zápasů, ve kterých zaznamenal dvanáct kanadských bodů. Jeho posledním utkáním bylo 5. prosince proti Bostonu.

Při jeho druhém výpadku se množí spekulace, že už bude mít problémy ve zbytku kariéry, kterou i předčasně ukončí. Jeden novinář z pittsburghského deníku Tribune-Review dokonce napsal, že se mezi Penguins volí nový kapitán. "Skupina hráčů tři čtvrtě hodiny hlasovala o novém lídrovi," zveřejnil.

Druhý den od mužstva ale přišla jasná reakce. Na tréninkových dresech měli všichni hráči na hrudi "C", což značí kapitána. Jediný Crosby tento symbol neměl. "Je to směšné, když někdo říká, že nechceme Sida jako kapitána," rozlítil se James Neal, nejlepší střelec týmu. "Chtěli jsme Sidneyho jen pobavit a trochu uvolnit atmosféru," vysvětloval zase zadák Brooks Orpik.

Crosby byl z reakce spoluhráčů potěšen. "Bylo to pěkné gesto," řekl novinářům. "Dali jsme jasné znamení, že jsme soudržný tým."

Crosbyho čeká vyšetření pro astronauty

Teď ale Crosbyho čekají důležitější chvíle. Návštěva už u zmíněného neurologa. Carrickovy metody jsou označovány za neortodoxní. Pomáhá obětem otřesu mozku různými cvičeními, ale bez medikace - podáváním léků. Mezi jeho praktiky patří třeba záměrné padání ze židle. Crosby byl v minulosti testován na gyroskopické židly podobné té, kterou používají astronauti, nebo užíval brýle s fotoaparátem, který snímkoval jeho pohyb očí při různých situacích.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat