12. prosince 2011 20:21 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hvězdného Crosbyho zase trápí příznaky otřesu mozku

Kapitán hokejistů Pittsburghu Penguins Sydney Crosby v zápase NHL proti Bostonu Bruins | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán hokejistů Pittsburghu Penguins Sydney Crosby v zápase NHL proti Bostonu Bruins | foto: ČTK

PITTSBURGH (USA) Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby se znovu potýká s příznaky otřesu mozku, které ho připravily o deset měsíců hokeje. Po návratu do NHL před třemi týdny odehrál hvězdný Kanaďan osm zápasů, poslední dva z preventivních důvodů vynechal a délku jeho další absence nelze zatím odhadnout.

"Necítím se špatně, ale musím být obezřetný a být si jistý, že jsem na sto procent v pořádku, než zase začnu hrát," uvedl čtyřiadvacetiletý Crosby, který o víkendu zkoušel absolvovat jen lehký trénink.

Problémy začal mít po duelu s Bostonem minulé pondělí. Ve středu ještě normálně s týmem trénoval, jenže pak znovu pocítil bolesti hlavy. Podrobil se testům na otřes mozku, ty ho vyloučily. V úterý proti Detroitu znovu nenastoupí a nerozšíří letošní sbírku 12 bodů. Oba dosavadní góly vstřelil hned v prvním zápase po návratu 23. listopadu.

ČTK