Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Brna válčí se Slavií. Do O2 areny si přivezli i seno

Sport

  10:07
PRAHA - Časté uklízení hrací plochy, po návalu konfet, zapalovačů..., protahovalo utkání mezi pražskou Slavií a brněnskou Kometou. "Docela nás to rozhodilo," přiznal hráč Komety Radek Dlouhý. Příznivci Brna si do Prahy přivezli také seno, které rozhazovali po O2 aréně.

Slavia - Kometa Brno (fanoušci Komety). foto: ČTK

Každým odehraným utkáním mezi pražskou Slavii a brněnskou Kometou nevraživost obou táborů roste. Ať už se vyhrocené situace odehrají na ledové ploše nebo v hledišti, vždy jde do tuhého. 

Fanoušci Komety patří mezi nejvěrnější a nejhlasitější. To dokazují i "děkovačky" s hráči po vyhraném utkání, které častokrát trvají i několik desítek minut. I hráči Komety ví, že jejich fans jsou součástí týmu. "Víte, oni nám fakt hrozně pomáhají," řekl exslávista ve službách Brna Radek Dlouhý.

Brněnská invaze v metropoli. Fanoušci Komety vytvořili rekord - VÍCE ČTĚTE ZDE

Naopak ti slávističtí patří mezi neoriginálnější. Téměř na každé utkání vymýšlí nové choreografie a transparenty. Čím důležitější a vyhecovanější utkání je, tím jsou vynalézavější.

A kdy nevraživost obou táborů stoupla až na bod varu? V minulé sezoně během utkání v základní části, když na kostce O2 areny režie zabrala kotel Komety s textem "seno a vidle". Toto Brňané slávistům nikdy neodpustí.

Slavia - Kometa Brno (odklízení konfet).

To se promítlo i ve 26. kole letošní Tipsport extraligy, kdy do pražské Libně zavítala právě Kometa. Do Prahy se chystaly tisíce příznivců Brna, které slibovaly peklo pro domácí. Ale spíše než fanděním na sebe Brněnští upozornili nesmyslným zdržováním utkání. 

Před úvodní buly na led naházeli nespočet konfet a odpadků, čímž se tak začátek zápasu posunul o téměř deset minut, což hokeji jednoznačně neprospělo. "Docela nás to rozhodilo," přiznal útočník Komety Dlouhý. Toto se opakovalo po celé utkání. S nadsázkou se dá se říci, že odklízecí četa byla na hrací ploše častěji, než-li první formace obou celků. "Na led házeli zapalovače a konfety, na naší střídačku lili pivo… Tyhle lidi nepochopím," kroutil hlavou slávista Micka.

Nad čím zůstal rozum stát? Fanoušci Komety sebou do Prahy přivezli také seno! a během přestávek ho rozhazovali po O2 areně. Má to něco společného s hokejem?

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...