Marek Čiliak poprvé ve finále udržel čisté konto. | foto: ČTK

Kometě stačí k titulu už jen jedna výhra. Liberci nedovolila ani gól

•   20:00
BRNO - Hokejistům Komety Brno chybí už jen jedna výhra k tomu, aby po 51 letech ukončila čekání na extraligový titul. Ve třetím finále porazili na svém ledě Liberec 3:0 a stejným poměrem vede celou sérii. Kometa rozhodla o své výhře dvěma góly ve 13. minutě, čtvrté čisté konto v play off vychytal Marek Čiliak.

Titul si už můžeme prohrát jen my sami, přiznávají hokejisté Komety

Útok na zlato mohou dovršit už ve středu, kdy se hraje na jejich ledě od 17:20 čtvrté finálové utkání.

Kometa dnes rozhodla díky trefám obránce Jozefa Kováčika a útočníka Marka Kvapila v rozmezí 32 vteřin ve 13. minutě.

V 59. minutě ještě pojistil vítězství při power play do prázdné branky Martin Zaťovič. Brankář Marek Čiliak vychytal počtvrté v letošním play off čisté konto.

Výsledky:

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
13. Kováčik (J. Krejčík), 13. M. Kvapil (J. Hruška), 59. Zaťovič (L. Čermák). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0.
Brno: Čiliak - O. Němec, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Trška - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Mallet, H. Zohorna, Havránek - Haščák, L. Čermák, Zaťovič - Vondráček, Dočekal, R. Zohorna.
Liberec: Lašák - R. Šimek, Jánošík, Plutnar, Derner, Mojžíš, Kolmann, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič - Valský, L. Krenželok, Svačina - Bartovič, Bližňák, Ordoš - J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý.

Do sestavy Komety se vrátil po dvouzápasové pauze po zranění z šestého semifinálového utkání s Hradcem Králové obránce Ondřej Němec.

Naopak v útoku chyběl jeho jmenovec Vojtěch Němec, pro kterého se zraněným ramenem skončila sezona. V sestavě ho nahradil osmnáctiletý Havránek. Liberec nastoupil oproti minulému utkání bez beka Ševce a forvarda Bulíře.

Ve 13. minutě se radovala Kometa. Krejčík nabil na pravý kruh Kováčikovi, jehož ránu sice stihl Lašák chytit do lapačky, ale sudí si u videa ověřili, že to bylo až za brankovou čárou.

Na další změnu skóre se čekalo o poznání kratší dobu než na verdikt u první trefy. Za 32 vteřin vyřešil Kvapil rychlý protiútok střelou přes obránce Plutnara pod vyrážečku libereckého gólmana.

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas: HC Kometa Brno - Mountfield...
Hokejisté Komety Brno vyhráli na ledě Liberce i podruhé.

Liberec sáhl 186 sekund před koncem k power play, vykřesat naději se pokoušel střelou z levého kruhu Svačina, ale Kometa 103 vteřin před koncem díky Zaťovičovi přidala pojistku.

Baráž o extraligu - 10. kolo:

Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
25. Mucha (Babka, Vak), 38. Nouza (F. Vlček) - 8. Kajínek (Důras, J. Skořepa), 21. F. Seman (A. Zeman), 51. J. Skořepa (Jiránek, Šidlík). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - D. Jelínek, Komárek. Vyloučení: 7:9, navíc M. Heřman a M. Čermák (oba České Budějovice) oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6421.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
17. Chaloupka (P. Sýkora, Rolinek) - 36. Baldajev (Vachovec), 53. Baránek (Dušek, Harant). Rozhodčí: Mrkva, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 9299.