Útočník Boston Bruins David Krejčí (vlevo), bere puk hráči Toronto Maple Leafs...

Útočník Boston Bruins David Krejčí (vlevo), bere puk hráči Toronto Maple Leafs Leovi Komarovovi během první třetiny zápasu. | foto: ČTK

Krejčí rozhodl nájezdy proti Torontu, Neuvirth vychytal Philadeplhii výhru

•   7:34
NEW YORK - Český útočník David Krejčí rozhodl v pondělním utkání NHL gólem v penaltovém rozstřelu o vítězství Bostonu 4:3 v Torontu po samostatných nájezdech. Uzdravený Michal Neuvirth se vrátil do branky Philadelphie a 31 zákroky vychytal týmu výhru 3:2 v prodloužení nad Carolinou, k čemuž přispěl dvěma asistencemi i Jakub Voráček. Jaromír Jágr přihrál na jediný gól Floridy, která doma podlehla hokejistům Los Angeles 1:3.

Krejčí v základní hrací době nebodoval a byl na ledě u dvou inkasovaných branek, kterými Toronto vyrovnalo v prostřední části na 2:2 a 3:3. V rozstřelu si ale rodák ze Šternberku počínal mazácky a jako jediný v něm skóroval, když si brankáře Jamese Reimera rozpohyboval a nájezd chladnokrevně zakončil střelou mezi betony.

„Škoda, že jsem nezůstal trpělivější, ale Krejčí zpomalil, udělal pár kliček a já mu nechal trochu více volného místa mezi betony,“ litoval Reimer. „Je skvělé, že jsme nakonec vyhráli. Ale nebyl to z naší strany nejlepší zápas. Naštěstí nám fungovala oslabení, to byl klíč k úspěchu,“ zhodnotil zápas Krejčí.

Philadelphia v předchozích dvou zápasech nedala gól, i proto se trenér Dave Hakstol odhodlal k oddělení Voráčka a Claudea Girouxe. Českého útočníka zařadil až do třetí formace. „Jestli jsem naštvaný? Vůbec ne. Oba (spoluhráči Chris VandeVelde a Pierre-Edouard Bellemare) jsou výborní hokejisté. Už minulou sezonu jsem s nimi odehrál několik střídání a šlo nám to,“ uvedl český útočník s tím, že koučovo rozhodnutí chápe.

Jágr opět bodoval

Philadelphia má totiž spolu s Anaheimem nejnižší průměr vstřelených branek a Voráček, který v předchozím ročníku nějakou dobu vedl produktivitu soutěže, měl před utkáním na kontě jen devět bodů z 20 zápasů. „Promícháním sestavy se nás trenér snaží oživit a nastartovat. To je hlavní myšlenka té změny. Snad zafunguje,“ dodal lídr Flyers.

Voráček si ale oba body připsal v přesilovkách po kombinacích se svými běžnými parťáky. Nejdříve měl po perfektní přihrávce kladenského odchovance snadnou práci Brayden Schenn a střelou do odkryté branky otevřel skóre. Poté co Flyers promarnili ve třetí třetině dvougólový náskok, byl Voráček součástí rozhodující akce. Vyměnil si kotouč s Girouxem, jehož pas mezi kruhy zametl pod horní tyč Shayne Gostisbehere.

Jágr se v případě vstřeleného gólu mohl vyrovnat v historické tabulce kanonýrů NHL čtvrtému Marcelu Dionneovi, ale žádný z jeho dvou pokusů se neujal. Přesto bodoval počtvrté v řadě, když po jeho přihrávce vyrovnal Aleksander Barkov v přesilové hře na 1:1. O deváté porážce Floridy z posledních 12 zápasů rozhodl přelom druhé a třetí třetiny, kdy hosté odskočili dvěma góly na konečných 3:1.

Výsledky NHL

• Buffalo - St. Louis 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 37. Legwand - 46. Brouwer, 54. Fabbri.

Střely na branku: 25:26.

Diváci: 17 563.

Hvězdy zápasu: 1. Brouwer, 2. Fabbri (oba St. Louis), 3. Legwand (Buffalo).

• NY Rangers - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 25. Nash, 45. Stepan, 51. Hayes.

Střely na branku: 19:31.

Diváci: 18 006.

Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Hayes, 3. Nash (všichni NY Rangers).

Washington - Edmonton 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

• Florida - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 26. Barkov (Jágr) - 8. Toffoli, 38. Martinez, 42. Gáborík.

Střely na branku: 32:31.

Diváci: 10 997.

Hvězdy zápasu: 1. Gáborík (Los Angeles), 2. Barkov (Florida), 3. Quick (Los Angeles).

• Winnipeg - Colorado 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky: 14. Enström - 37. Söderberg, 47. McLeod, 57. Duchene, 59. Comeau.

Střely na branku: 21:29.

Diváci: 15 294.

Hvězdy zápasu: 1. McLeod, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Hutchinson (Winnipeg).

• Toronto - Boston 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)

Branky:

32. Lupul, 33. Komarov, 37. Bozak - 5. Marchand, 13. Rinaldo, 35. Marchand, rozhodující sam. nájezd Krejčí.

Střely na branku: 42:29.

Diváci: 19 609.

Hvězdy zápasu: 1. T. Rask (Boston), 2. Bozak (Toronto), 3. Marchand (Boston).

• Philadelphia - Carolina 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 31. B. Schenn (Voráček), 36. Giroux, 61. Gostisbehere (Voráček) - 48. V. Rask, 57. Pesce.

Střely na branku: 36:33. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,94 procenta.

Diváci: 18 636.

Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Pesce (Carolina).