31. ledna 2016 17:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

NHL mu chtěla zakázat Utkání hvězd. Za bitkaře se však postavili fandové

John Scott v dresu Phoenixu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Scott v dresu Phoenixu - ilustrační foto | foto: Reuters

NASHVILLE/PRAHA Utkání hvězd NHL, které se hraje v noci na pondělí, bude letos unikátní. Poprvé se bude hrát tak jako v prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, poprvé se bude hrát turnajovým způsobem na semifinále a následné finále, po 12 letech si ho zahraje Jaromír Jágr a poprvé si ho vyzkouší i bitkař. Johna Scotta si vybrali sami fanoušci, kteří si prosadili Scottův start i přes původní zákaz vedení NHL.

V posledních letech bylo All Star Game pro hráče „nutným zlem“, z něhož se nejlepší hráči odhlašovali, aby se šetřili před rozhodujícími boji před play off.

Letos však NHL zavedla pravidlo, že pokud se vybraní hráči Utkání hvězd nezúčastní, nesmí se zúčastnit příštího duelu v NHL.

A proto až na Alexandra Ovečkina a Jonathana Toewse přijely všechny vybrané hvězdy. Tedy i Jágr a fanouškovská hvězda a kapitán Pacifické divize Scott.

Ptal jsem se šéfů: Děláte si srandu?

Více než dvoumetrový kanadský bitkař však původně jet do Nashvillu neměl. V lednu byl totiž z Arizony vyměněn do Montrealu, a ten ho poslal na farmu. A vedení NHL mu proto doporučilo na Utkání hvězd nejet.

Jaromír Jágr na tiskovce před All Star Game sršel vtipem.
Obránce Calgary Denis Wideman se zachoval jako velký srab.

„Hned jak jsem byl zvolený, napsal mi kamarád, že kluk jako já si All Star Game stejně nezahraje,“ uvedl 120 kilogramů vážící pořízek pro web The Players Tribune.

„Když mě vyměnili do Montrealu, řekl jsem vedení Arizony: ‚Děláte si ze mě sakra srandu?’ Bál jsem se, že moje životní šance bude roztrhána na kusy,“ doplnil Scott.

Ptali se mě, jestli budou moje děti hrdé

Třiatřicetiletý tvrďák, který dokázal za celou kariéru vstřelit pět gólů, však našel zastání především u samotných hvězd NHL a také u fanoušků, jejichž hlasy ho na All Star Game poslaly.

„Někdo z NHL se mě zeptal, jestli si myslím, že tohle je něco, na co budou moje děti pyšné. Ano, věděl jsem, že si nezasloužím být v All Star. Ale také si nezasloužím, aby se mnou takhle zacházeli,“ zlobil se Scott.

„Pak se stalo, co jsem nikdy nezažil. Strhla se taková lavina na mou podporu, až mi bylo do breku. Jsem na kluky, se kterými se uvidím na ledě, vážně pyšný,“ rozplýval se rodák z Edmontonu.

Jsem nejhorší bruslař, ale patřím sem

Teď proto doufá, že se bude bavit nejen on, ale i šikovnější hráči, kteří s ním budou hrát v lajně.

„Odmala jsem pořád slýchal, že jsem moc velký a pomalý. Nechtěl jsem se prát, ale pochopil jsem, že jestli chci hrát v NHL, musím se s tím vyrovnat,“ přiznal Scott.

„Vím, že v Nashvillu budu asi nejhorší bruslař na ledě. Ale patřím do NHL, zasloužil jsem si to tvrdou prací a fanoušci to ocenili. Navíc i já umím hrát hokej, kluci se nemusí bát,“ smál nejvyšší hráč All Star Game.

Scott se dočkal u fanoušků i hráčů v Nashvillu během dovednostních soutěží největších ovací a vysloužil si uznání od šéfa NHL Garyho Bettmana.

„John je tady více než vítán, což potvrdili i fanoušci. Chtěli ho tady mít a my jsme rádi, že jejich pozvání přijmul,“ uvedl Bettman.

larJaroslav Šindelář